archirama.pl

Konkurs na projekt tapety: wyniki

Z daleka brokat, z bliska tysiące małych brył, wirujących prostopadłościanów. Tak wygląda nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu „Ściana kluczowym elementem wnętrza publicznego”

Konkurs na projekt tapety Muraspec, I nagroda

I nagroda w konkursie na projekt tapety „Ściana kluczowym elementem wnętrza publicznego”. Autorzy: Barbarę Barnat, Bartłomieja Lew

Fot: www.muraspec.pl

Ogłoszony latem 2015 konkurs na projekt nowego wzoru tapet dla marki Muraspec wyróżnia nagroda; zamiast założonej z góry sumy, organizatorzy przekazywać będą laureatom 1% zysku od sprzedaży zaprojektowanych przez nich tapet.
Na rynek międzynarodowy trafi wzór zaprojektowany przez Barbarę Barnat i Bartłomieja Lwa. Projektanci zaproponowali wzór przedstawiający tysiące niewielkich sześcianów. Bryły układają się w skomplikowane, linearne wzory. Stopniowanie walorowych odcieni daje wrażenie głębi, z jasno oświetlonymi płaszczyznami na pierwszym planie i plamami cienia w głębi. Taka trójwymiarowa mozaika jest widoczna z bliska. Z większej odległości poszczególne pola zacierają się, a cała płaszczyzna z masą ciemnych i jasnych punktów zaczyna przypominać brokat.
Wzór jest wyrazisty, domaga się neutralnego tła i dużych przestrzeni, wtedy będzie wyglądać najlepiej. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, czerwieni, odcieniu ciemnoniebieskim i złocistym i prawdopodobnie najatrakcyjniejszych dla architektów szarościach.

Drugą nagrodę otrzymała Olga Cytowska. Zaprojektowana przez nią tapeta ma abstrakcyjny wzór w pastelowych, szaro-błękitnych odcieniach. Rysunek jest przestylizowanym obrazem źdźbeł trawy. Tapeta również zostanie wdrożona do produkcji, będzie sprzedawana na polskim rynku.

Wyróżnienia otrzymali Paweł Grzelak, Michalina Lenarcik, Wiktoria Nowak, Joanna Ochota oraz zespół – Iwona Szymańska i Łukasz Góral.


Autor: KZ
Zdjęcia: www.muraspec.pl
Data publikacji: 23.10.2015 16:34

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.