archirama.pl

Książka na Suwak? Literacki design prosto z Izraela

Wśród banalnych zakładek do książek nowy produkt izraelskiej firmy Peleg Design wyróżnia się nowatorskim podejściem do tematu. Zipmark jest nie tylko funkcjonalny, ale i zabawny. Idealny prezent dla bibliofili-gadżeciarzy. 

Nietypowe zakładki

Designerskie zakładki do książki

Fot: Peleg Design

Czy wraca moda na czytanie? Trudno stwierdzić. Z pewnością jednak coraz większą popularnością cieszą się gadżety związane z książkami jak zakładki Zipmark Peleg Design.

Zakładki inspirowane są tradycyjnym suwakiem – zapięciem łączącym tkaniny, popularnym już od lat 20. ubiegłego wieku. Ułożone w dwa rzędy charakterystyczne ząbki tylko z pozoru łączą jednak kartki książki. W praktyce, jak na zakładkę przystało oddzielają je od siebie.

Dostępne są w kilku kolorach – odpowiadających popularnym barwom okładek do książek: niebieskim, czerwonym i zielonym. Produkt oparty na motywie zamka błyskawicznego powstał w studiu Peleg Design, którego głównym założeniem jest łączenie funkcjonalności, estetyki i humoru.

Zdjęcia: Peleg Design
Data publikacji: 5.10.2012 11:34

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.