Design
DESIGN
Ponadczasowy design

Kultowe Ray-Bany Aviator. Wyprodukowali tylko 7,5 tysiąca sztuk

  • Komentarze

Rey-Ban Aviator w limitowanej edycji

Kultowe okulary będą dostępne w limitowanej edycji

Fot: materiały prasowe

Ray-Ban Aviator Folding Ultra –  legendarny model okularów pojawia się w ekskluzywnej wersji składanej i powlekanej 22 karatowym złotem. Oprawki dostępne w białym i żółtym złocie zostały wyprodukowane tylko w ilości 7,500 sztuk na cały świat. W Polskich salonach będą dostępne od listopada.

Ray-Ban Aviator, oryginalnie stworzony w 1937 roku dla pilotów US Air Force, miał na celu ochronić wzrok przed słonecznymi odblaskami na dużych wysokościach. Od początku stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów dzięki charakterystycznemu kształtowi „kropli”. Początkowo oprawki te były znane pod nazwą „Anti-Glare” („Przeciw-Odblaskom”), jednak potem nazwa została zmieniona na „Ray-Ban” aby wzmocnić efekt ochrony przed promieniami słonecznymi (ray-promień, ban – blokować).

Kultowy wzór oprawek

Od kiedy model okularów został wprowadzony do masowej produkcji stał się hitem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów oprawek. Ray-Ban Aviator na przestrzeni lat doczekał się kilku modyfikacji. Obecnie dostępne są składane modele (system zawiasów pozwala po złożeniu zmieścić okulary w dłoni). Model z tej limitowanej kolekcji wyposażony jest w najlepsze z możliwych soczewki z polaryzacją Ray-Ban P3 Plus. Oprócz filtra polaryzacyjnego, który ochrania nasze oczy przed oślepiającymi i utrudniającymi widzenie odblaskami, soczewka ta posada warstwę tzw. color enhancement, dzięki której zachowujemy rzeczywiste postrzeganie kolorów i kontrastów. Dodatkowo soczewki te posiadają  powłokę z antyrefleksem i wyjątkową wartwę hydro-olefobowa dzięki której woda i substancje oleiste nie osiadają na soczewce, nie tworzą smug i  łatwiej ją wyczyścić.

W polskich salonach model Ray-Ban Aviator Folding Ultra będzie dostępny od listopada.

przeczytaj rowniez
Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 10.10.2012 10:45
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.