Design
DESIGN

Lampa do loftu - Lady Cage marki Zava

  • Komentarze

Współczesna architektura wnętrz - lampa Lady Cage do loftu

Loft to już nie magazyn ani fabryka. Ci, którym nie podobają się surowe bryły autentycznych lamp przemysłowych, mogą docenić bryłę lampy Lady Cage

Fot: DADO DESIGN - materiały prasowe
  • Współczesna architektura wnętrz: kinkiet Lady Cage marki Zava
  • Współczesna architektura wnętrz - lampa Lady Cage do loftu

Bryła lampy Lady Cage marki Zava ma według producenta kojarzyć się ze starymi lampami warsztatowymi. Podobieństwo mniej więcej takie, jak w przypadku waciaków projektowanych przez kreatorów mody

Loft i soft loft – naturalne środowisko lampy

Abażur lampy Lady Cage to tylko zarys nakreślony w powitrzu. Krata z cienkich, metalowych prętów układa się w lekką bryłę, archetypiczny kształt kosza. W klatce ukryta została „steampunkowa” żarówka z dekoracyjnie ukształtowanym włóknem, naśladująca szklane banie z początków XX wieku. Za żelazną kratą jest jeszcze uchwyt z tworzywa. Kolor oplotu kabla można dobrać według życzenia. Polecane kolory to czerń i karminowa czerwień. Cała bryła ma wymiary 22x22x37 cm.

Lampy Lady Cage dostępne są z dwoma rodzajami wykończeń, czarne lub chromowane. Mogą być wykorzystywane jako lampy sufitowe, stołowe albo kinkiety – wystarczy zmienić sposób zawieszenia. Żeby lampa stała się kinkietem, wystarczy zaczepić metalową kratkę o wkręcony w ścianę haczyk czy gwóźdź.

Koszt lampy to ok. 650 (wersja malowana) – 750 (chrom) zł, żarówka E27 o wartości ok. 120 zł nie jest wliczona w cenę.
  

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.