Design
DESIGN

Lampy IKEA: tylko LED

  • Komentarze

Diody LED w lampach IKEA

IKEA, lampy z diodami LED

Fot: Ikea - materiały prasowe

IKEA rezygnuje z żarówek. Od września 2015 tylko diody LED

IKEA ogłosiła wymianę oświetlenia w całym asortymencie na diody LED. Tradycyjne żarówki i świetlówki znikną ze sklepów IKEA we wrześniu 2015. Wymiana oświetlenia jest jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju wprowadzanej przez firmę pod hasłem People & Planet Positive. Diody LED zajmą miejsce żarówek nie tylko w lampach oferowanych klientom, ale też w oświetleniu samych sklepów. Właśnie trwa wymiany oświetlenia przemysłowego w sklepach sieci. Dzięki temu koncern zamierza nie tylko chronić środowisko, ale też ograniczyć zużycie energii w punktach sprzedaży.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wymiana oświetlenia na LED była dla naszych klientów jak najprostsza. Dzięki bogatej ofercie IKEA będą oni mogli zastąpić tradycyjne żarówki LED-owymi w swoich ulubionych lampach, bez konieczności pozbywania się ich z domu. Technologia LED stwarza również ogromne możliwości w zakresie designu. Małe diody mogą zostać zintegrowane niemal z każdym produktem. Umożliwiają tworzenie nowych, mniejszych lamp i cieńszych konstrukcji, a także lepsze oświetlenie przestrzeni – podkreśla Monika Zielińska, zastępca dyrektora sprzedaży IKEA Retail w Polsce.

przeczytaj rowniez
Autor: Ikea - materiały prasowe
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 10.08.2015 12:41
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.