archirama.pl

Latający samochód przetestowany w Dubaju. Czy powstał sposób na uciążliwe korki?

W Dubaju oficjalnie przetestowano „latający samochód”. Innowacyjna technologia ma szansę wkroczyć na podniebne autostrady już w lipcu 2017 roku. Powstały wynalazek ma przede wszystkim na celu zwalczanie uciążliwych korków. Zobacz, jak prezentuje się „latający samochód”.

Latający samochód

Latające samochody mają zagościć na podniebnych drogach Dubaju już w lipcu 2017 roku

Fot: fäm Properties - Dubai Real Estate Brokers (źródło: youtube.com)

W Dubaju oficjalnie zaprezentowano latający samochód, który ma odmienić oblicze dróg na razie tylko w Dubaju, ale z czasem i w innych krajach. Model samochodu powstał dzięki współpracy Urzędu zajmującego się drogami i transportem w Dubaju z chińską firmą EHANG. Oficjalny lot próbny samochodu odbył się podczas Światowego Zjazdu Rządów. Latający samochód ma pojawić się na podniebnych ulicach Dubaju już w lipcu 2017 roku.

Latający samochód wyposażony w najnowsze technologie

Mimo, że na pierwszy rzut oka przypomina dron z przyczepioną kabiną dla człowieka, to innowacyjne technologie zastosowane w kokpicie robią wrażenie. Latający samochód (znany pod nazwą AAV) wyposażony został w dotykowy panel z aktualnymi mapami. Kierowca musi jedynie wskazać miejsce docelowe i samochód rozpoczyna lot. Dodatkowo samochód posiada wiele systemów bezpieczeństwa – w przypadku awarii jednego z systemów, jego funkcję przejmuje kolejny, dbając tym samym o bezpieczeństwo osób znajdujących się w środku.

Latającym samochodem z pracy do domu – bez korków

Latający samochód jest w stanie jednorazowo latać przez około 30 minut. Może osiągnąć prędkość maksymalną 1 60 km/h, jednak zalecana i standardowa szybkość to 100 km/h. Samochód ląduje z prędkością 4 m/s. Czas ładowania baterii to 1 – 2 godziny. Zaprezentowany model ma 3,9 metra długości, 4,02 metra szerokości i 1,60 metra wysokości. Samochód może wznieść się na maksymalną wysokość około 914,5 metra.

 

Samochód może latać praktycznie we wszystkich warunkach atmosferycznych. Wszystko dzięki wysokiej jakości czujnikom, które wykrywają i reagują na duże różnice temperatur, czy tłumią turbulencje. Samochodu nie można jedynie używać podczas burzy z piorunami. Samochód ma ciągłą łączność z Centrum Sterowania za pomocą technologii M2M i LTE.

Udana próba lotu samochodem jest dużym krokiem w kierunku innowacyjności i mobilnych rozwiązań, które mogą zmniejszyć problem korków samochodowych w dużych miastach. Czekamy na pierwsze próby lotów samochodów w Polsce.

Zdjęcia: fäm Properties - Dubai Real Estate Brokers (źródło: youtube.com)
Data publikacji: 20.02.2017 11:22

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.