Design
DESIGN

Koloroterapia: żółty polski dizajn nie tylko na lato

  • Komentarze

Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
Lampa Convallaria, leżąca, żółta. Ekologiczna lampa została wykonana z filcu poliestrowego i plexi. Wymiary abażura: 24 x 24 x 27 cm. Przeznaczona do nowoczesnych wnętrz. Zestaw zawiera: abażur z filcu, oprawkę z kablem i przełącznikiem w kolorze białym. Projekt: Asia Pytlewska i Grzegorz Sowiński. Cena: 299 zł. Dostępna w: studioindygo.pl
Fot: studioindygo.pl
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato
  • Koloroterapia: dizajn made in Poland nie tylko na lato

Kolory bursztynu, banana i melona to słońce, piasek i… kaczeńce na łące. Polski dizajn w kolorze żółtym – na złość polskiej pogodzie - to trend! Zaglądamy do polskich sklepów i showroomów z dizajnem w poszukiwaniu słonecznych gadżetów. Polecamy też ten sport wszystkim głodnym żółtego dizajnu… w deszczowe, polskie lato

W kolorze banana

Żółty to kolor optymizmu, satysfakcji i pewności siebie. W starożytności był ubóstwiany przez Egipcjan i Majów jako uosobienie życia i witalności. Dzisiaj uważa się, że poprawia humor, dodaje energii, usuwa zmęczenie i wpływa na koncentrację, ale też niepokoi, wzmacnia kłótliwość i złość.

Nadmiar żółtego może być męczący, ale żółte akcenty błyskawicznie przyciągają uwagę – wiedzą o tym twórcy reklam i projektanci (także graficy Archiramy). Żółty to dizajnerski dodatek, który wprowadza powiew świeżości do wnętrza.

Żółty we wnętrzach

Kolory wpływają na nasz odbiór rzeczywistości i samopoczucie. Są pierwszym, co zwraca uwagę w dizajnie wnętrza, dlatego możemy je wykorzystać w kreatywnej zabawie podkreślając charakter wnętrza lub wywołując porządany efekt.

Od lat na żółto chętnie malujemy przede wszystkim mało nasłonecznione kuchnie i jadalnie – tam jednak architekci radzą unikać ostrych limonowych odcieni i zastąpić je odcieniami cieplejszymi, z domieszką czerwieni, wpadającymi nawet w oranż (czemu nie?). Limonka sprawdzi się jako ostry akcent w nowoczesnej łazience albo jako tapeta w wąskim korytarzu.

Dla tych, którzy jednak boją się/nie lubią dużych żółtych płaszczyzn dizajnerzy mają jednak gotowe rozwiązanie – dodatki w słonecznych kolorach. Dizajnerzy wprowadzją na salony wyraziste dodatki, które całkowicie zmieniają charakter nawet klasycznego wnętrza.

Żółty dizajn

Żółte pojemniki na przyprawy czy zastawa stołowa w odcieniu banana pobudzą niejeden apetyt, a żółte dodatki odświeżą dizajn wnętrza, wprowadzą powiew świeżości i lata… nawet na przekór polskiej pogodzie.

Takie gadżety najlepiej zaprezentują się na tle bieli, brązu, zieleni lub czerni. Żółty w połączeniu z bielą, brązem i stalą na tle geometrycznych kształtów jest typowym nawiązaniem do stylistyki vintage lat 60., ale sprawdzi się właściwie w każdym w wnętrzu – tradycyjnym, nowoczesnym, a nawet minimalistycznym.

przeczytaj rowniez
Autor: Redakcja
Zdjęcia: studioindygo.pl, Kafti Design, Pink Pug Design, Gang Design, Boogie Design, glamstore.com.pl
Data publikacji: 12.08.2011 16:55
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.