Design
DESIGN
Design wzornictwo

LG z nagrodą Red Dot za design i wzornictwo. Stylowy smartfon LG

 • Komentarze

LG stylowy telewizor

LG triumfowało swoimi produktami Red Dot Design Awards

Fot: materiały prasowe

Interfejs smartfona LG i inne gadżety doceniło jury konkursu Red Dot Design Awards. LG zgarnęło aż 14 nagród za wzornictwo,  design i stylistykę. Szczególnym uznaniem cieszył się efektowny  interfejs LG Optimus.

Red Dot Design Awards to prestiżowy konkurs dla stylistów, designerów gromadzący prace specjalistów z całego świata. W tym roku kapituła złożona z 30 niezależnych jurorów poddała ocenie ponad 4500 produktów zgłoszonych przez 1800 producentów i projektantów z niemal 60 krajów. Projekty LG zdobyły aż 12 nagród głównych Red Dot Design Awards w kategorii „wzornictwo” oraz dwa wyróżnienia.

To nie pierwsze tak duże osiągnięcie LG na wzornictwa i stylistyki. W 2012 r. koreańska firma zdobyła 14 nagród w konkursie iF (International Forum) Design Award, w którym o wyróżnienie konkurowało także blisko 3000 produktów.

>>Zobacz designerskie gadżety, na które cię stać

Szczególna nagroda została przyznana Interfejsowi LG Optimus 2.0 dla smartfonów działających na platformie Android. Jury szczególnie doceniło unikalny i niezwykle efektowny design wirtualnego środowiska w jakim poruszają się użytkownicy telefonów LG.

Koncern otrzymał także inną, równie ważną nagrodę za dbałość o ochronę środowiska. Kapituła doceniła starania włożone w projekt opakowania drukarki MACHJET, produkowanego w procesie recyclingu materiału zapobiegającego uszkodzeniom sprzętu, wykonanego z modelowanej masy papierniczej.

przeczytaj rowniez
 • OKK! design. Dziesiąta edycja
  OKK! design. Dziesiąta edycja

  Zakończyła się dziesiąta edycja OKK! design. W przestrzeni Mysia 3 w Warszawie po raz kolejni spotkali się projektanci i osoby zainteresowane wzornictwem więcej

 • Polskie wzornictwo na Tokio Design Week
  Polskie wzornictwo na Tokio Design Week

  Wystawa Elements z projektami Grynasz Studio promuje polskie wzornictwo w Japonii. Odważnie więcej

 • Jubileusz OKK! design
  Jubileusz OKK! design

  Pod hasłem DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO odbędzie się 10. OKK! design. Spotkanie zaplanowane na 16 listopada 2016 będzie okazją do zapoznania się z trendami w designie, podsumowań osiągnięć mijającego roku oraz przyjrzenia się przyszłości wzornictwa i projektowania więcej

 • Spotkanie z dobrym designem. Jubileusz OKK!
  Spotkanie z dobrym designem. Jubileusz OKK!

  Dobre dziś – lepsze Jutro. Pod tym optymistycznym hasłem odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja OKK! Design więcej

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.03.2012 11:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.