archirama.pl

LG z nagrodą Red Dot za design i wzornictwo. Stylowy smartfon LG

Interfejs smartfona LG i inne gadżety doceniło jury konkursu Red Dot Design Awards. LG zgarnęło aż 14 nagród za wzornictwo,  design i stylistykę. Szczególnym uznaniem cieszył się efektowny  interfejs LG Optimus.

LG stylowy telewizor

LG triumfowało swoimi produktami Red Dot Design Awards

Fot: materiały prasowe

Red Dot Design Awards to prestiżowy konkurs dla stylistów, designerów gromadzący prace specjalistów z całego świata. W tym roku kapituła złożona z 30 niezależnych jurorów poddała ocenie ponad 4500 produktów zgłoszonych przez 1800 producentów i projektantów z niemal 60 krajów. Projekty LG zdobyły aż 12 nagród głównych Red Dot Design Awards w kategorii „wzornictwo” oraz dwa wyróżnienia.

To nie pierwsze tak duże osiągnięcie LG na wzornictwa i stylistyki. W 2012 r. koreańska firma zdobyła 14 nagród w konkursie iF (International Forum) Design Award, w którym o wyróżnienie konkurowało także blisko 3000 produktów.

>>Zobacz designerskie gadżety, na które cię stać

Szczególna nagroda została przyznana Interfejsowi LG Optimus 2.0 dla smartfonów działających na platformie Android. Jury szczególnie doceniło unikalny i niezwykle efektowny design wirtualnego środowiska w jakim poruszają się użytkownicy telefonów LG.

Koncern otrzymał także inną, równie ważną nagrodę za dbałość o ochronę środowiska. Kapituła doceniła starania włożone w projekt opakowania drukarki MACHJET, produkowanego w procesie recyclingu materiału zapobiegającego uszkodzeniom sprzętu, wykonanego z modelowanej masy papierniczej.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.03.2012 11:18

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.