Design
DESIGN

Lobby wyhaftowane kwiatami

 • Komentarze

Tajski styl mebli w połączeniu japońskim haftem w nowoczesnym stylu - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect

Tajski styl mebli w połączeniu japońskim haftem w nowoczesnym stylu - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku

autor: tripasai architect 

 • Drewniane krzesło w stylu tajskim - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect
 • Geometryczny haft na ścianie - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect
 • Detal haftu - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect
 • Kolorowe romby wyhaftowane na ścianie - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect
 • Wzór przedstawia opadające płatki kwiatów - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku autor: tripasai architect

Mieszkańcy prywatnej rezydencji w Bangkoku z pewnością mogą poszczycić się wyjątkową architekturą wnętrz. A to za sprawą dziwnie zaprojektowanego, bo „wyhaftowanego” wnętrza lobby. Na czym polega nowatorskie rozwiązanie designu tego wnętrza?

Absolutnie inna architektura wnętrz – rękodzieło i rzemiosło nowym pomysłem na design do domu

Architektura wnętrz tego mieszkania jest z pewnoscią wyrafinowana, ale być  może również nieco zabawna dzięki wzbogaceniu ją o rękodzieło - modne również w designie domu i wnętrz. Co więcej, techniką hand made nie został wykonnay ani mebel, ani nawet naczynie czy inny przedmiot codziennego użytku. Specyficzne rzemiosło dotyczy natomiast ścian w lobby.

Hol tuż przy weściu do domu wzbogacony został o współczesne rzemiosło – ręcznie wykonany kwiatowy wzór na ścianie. Ściany zostały zwyczajnie „wyhaftowane”. Wnętrze jest kombinacją stylu tajskiego, tzw. Kha Singh, czyli wykorzystania starych, drewnianych mebli oraz stylu nowoczesnego - z wykorzystaniem wzoru z geometrycznych kwiatów, które zdobią białe ściany. We wnętrzach panuje minimalizm, dzięki któremu artystyczne rzemiosło prezentuje się na ścianie jak dzieło sztuki.

Ściana pokryta została sekwencją małych otworów, które tworzą romboidalną sieć. Technika haftu przypomina japoński styl wyszywania zwany Shashiko. Kolorowa nić z bawełny kształtowana jest w romby, które przedstawiają geometryczne girlandy kwiatów, z których opadają płatki. Współistnienie starych i nowych elementów wyposażenia wnętrz oraz ich wielokulturowych źródeł sprawia, ze przestrzeń tętni życiem.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.