archirama.pl

Lobby wyhaftowane kwiatami

Mieszkańcy prywatnej rezydencji w Bangkoku z pewnością mogą poszczycić się wyjątkową architekturą wnętrz. A to za sprawą dziwnie zaprojektowanego, bo „wyhaftowanego” wnętrza lobby. Na czym polega nowatorskie rozwiązanie designu tego wnętrza?

Tajski styl mebli w połączeniu japońskim haftem w nowoczesnym stylu - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku  autor: tripasai architect

Tajski styl mebli w połączeniu japońskim haftem w nowoczesnym stylu - wnętrze w prywatnym domu w Bangkoku

autor: tripasai architect 

Absolutnie inna architektura wnętrz – rękodzieło i rzemiosło nowym pomysłem na design do domu

Architektura wnętrz tego mieszkania jest z pewnoscią wyrafinowana, ale być  może również nieco zabawna dzięki wzbogaceniu ją o rękodzieło - modne również w designie domu i wnętrz. Co więcej, techniką hand made nie został wykonnay ani mebel, ani nawet naczynie czy inny przedmiot codziennego użytku. Specyficzne rzemiosło dotyczy natomiast ścian w lobby.

Hol tuż przy weściu do domu wzbogacony został o współczesne rzemiosło – ręcznie wykonany kwiatowy wzór na ścianie. Ściany zostały zwyczajnie „wyhaftowane”. Wnętrze jest kombinacją stylu tajskiego, tzw. Kha Singh, czyli wykorzystania starych, drewnianych mebli oraz stylu nowoczesnego - z wykorzystaniem wzoru z geometrycznych kwiatów, które zdobią białe ściany. We wnętrzach panuje minimalizm, dzięki któremu artystyczne rzemiosło prezentuje się na ścianie jak dzieło sztuki.

Ściana pokryta została sekwencją małych otworów, które tworzą romboidalną sieć. Technika haftu przypomina japoński styl wyszywania zwany Shashiko. Kolorowa nić z bawełny kształtowana jest w romby, które przedstawiają geometryczne girlandy kwiatów, z których opadają płatki. Współistnienie starych i nowych elementów wyposażenia wnętrz oraz ich wielokulturowych źródeł sprawia, ze przestrzeń tętni życiem.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 17.10.2014 11:00

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.