archirama.pl

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. DESIGN I PROJEKTOWANIE JAK ZMIENIA NASZE WNĘTRZA I OTOCZENIE?

Czy design to tylko tworzenie kolejnego przedmiotu, czy też sposób myślenia mogący oddziaływać na otaczającą nas rzeczywistość? Jak design wpływa na nasze życie? Łódź Design Festival zadając te pytania udowadnia, że ŚWIADOME projektowanie nie pozostaje obojętne na problemy współczesnego świata.

Łódź Design Festival

Łódź Design Festival

Fot: materiały prasowe

Pierwsza z nich – „The Future is Stupid”, przygotowana przez Svena Ehmanna, to unikalna możliwość przyjrzenia się z bliska niebanalnym przedmiotom i innowacyjnym rozwiązaniom, zaprojektowanym, by zmieniać świat na lepsze. Jednym z nich jest Colalife. Projektanci skupili się nad problemem braku lekarstw w krajach trzeciego świata. Doszli do wniosku, że Coca–Cola jest wszędzie. Dlaczego więc nie skorzystać z dróg jej eksportu? Eksperci zaprojektowali opakowanie, które kształtem dopasowane jest do wolnej przestrzeni między butelkami umieszczonymi w skrzynce.

Łódź Design Festival to nie tylko wystawy

- W ramach Forum: Design & Architektura, serii wykładów i prezentacji, ponad 20 wybitnych specjalistów z Polski i całego Świata opowie o własnych doświadczeniach, pracy, poszukiwaniach, błędach. - opowiada Małgorzata Żmijska, Dyrektor Programowa festiwalu - Spotkać będzie można Jerszy’a Seymour‘a - charyzmatycznego edukatora, projektanta i ‘agent provocateur’, który opowie o poszukiwaniach utopii i projekcie „Workshop chair’. Natomiast Daniel Charny, kurator wystawy „Power of making” zdradzi, dlaczego według niego tworzenie jest najskuteczniejszym sposobem rozwiązywania problemów, ekspresji idei i kształtowania świata.

Tegoroczna odsłona festiwalu to również wystawy i wydarzenia towarzyszące. W ramach plebiscytu must have, promującego rodzime projekty, wyłoniono najlepsze wzorniczo produkty, które zostaną zaprezentowane na wspólnej wystawie. Natomiast konkurs make me!, wraz z towarzyszącą mu ekspozycją, stanowi szansę dla młodych projektantów z całego świata na zaprezentowanie swoich pomysłów publiczności, nawiązanie kontaktów z firmami i zaistnienie na rynku. Podczas gali otwarcia dowiemy się kto zostanie jego tegorocznym zwycięzcą i otrzyma nagrodę główną: 20 000 zł!

>>Wędkowanie, czyli spotkanie z designem

Więcej informacji na www.lodzdesign.com

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.09.2012 12:16

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.