archirama.pl

Made in Taiwan: czyli tajwański dizajn z... poczuciem humoru

W większości przypadków metka „made in Taiwan” kojarzy się ze skrajną tandetą, jednak projektanci z Megawing wręcz szczycą się tym określeniem pochodzenia produktów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego - działa tu lokalny patriotyzm - bowiem swoje produkty podpisują „designed in Taiwan”. Ich projekty są świeże, zabawne i odważne!

Megawing Design Made in Taiwan

Zwierciadło jak nów. Mogłoby zagrać główną rolę w Psychozie Hitchcocka lub w filmie American Psycho. Humor spod znaku Megawing, czyli świeży powiew w tajwańskim dizajnie!

Fot: dzięki uprzejmości Megawing

Megawing proponuje całą gamę różnych projektów: zegary, skarbonki, magnesy na lodówkę, torby chroniące przed deszczem, linijki do rysowania deszczu i wiele innych. Ochrona przed spływaniem kropel wina na szyjkę butelki została nawet doceniona przez jury Red Dot Award w 2007 roku. Niekapek przypomina XVI-wieczne kryzy – czyli pofałdowane kołnierze.

Większość projektów Megawing charakteryzuje właśnie takie subtelne poczucie humoru. Torba na deszcz wygląda jak gazeta (o znamiennym tytule Rain Times), nawiązuje bowiem do codziennych sytuacji, kiedy z braku parasolki ludzie z często przykrawają głowy tym, co zawsze mają pod ręką – czyli gazetą. Ale w wydaniu Megawing gazeta jest wodoodporna, plastikowa i ma wygodne uchwyty, tak by można ją nosić na ramieniu. Torba, gazeta, parasolka – trzy w jednym!

Dobrze wiedzieć, że Tajwańczycy są odpowiedzialni nie tylko za nadmiar przedmiotów kiepskiej jakości w naszych sklepach, nawet jeśli część z produktów Megawing jest nieco infantylna.

Autor: MD
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Megawing
Data publikacji: 21.07.2011 17:05

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.