archirama.pl

Drukarki 3D i technologie przyszłości. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na warsztaty technologiczne Makerland Workshops

Pasjonują Cię roboty? A może chciałbyś nauczyć się podstaw modelowania 3D lub sprawdzić jak działa drukarka 3D? Jeśli jesteś naukowym maniakiem nie może zabraknąć Cię na warsztatach MAKERLAND, które odbędą się w dniach 17-19 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Makerland Workshops

Centrum Nauki Kopernik CNK zlokalizowany nad Wisłą to największa multimedialna placówka edukacyjna w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. Odwiedzający odkrywają prawa fizyki poprzez eksperymenty i zabawę. Nowoczesny budynek wypełnia ponad 450 interaktywnych eksponatów. Jest to idealne miejsce na organizację Makerland Workshops – warsztatów poświęconych nauce i technologiom przyszłości.

Wydarzenie poprowadzi szereg specjalistów. Naukowcy z całego świata zaprezentują wiedzę z dziedziny projektowania 3D, programowania czy robotyki. Podczas warsztatów Lilypad będziesz mieć szansę na stworzenie wielofunkcyjnego, inteligentnego zegarka. Dowiesz się jak korzystać z podstawowych sterowników do tworzenia różnych funkcji. Inteligentna bransoletka będzie zarządzać czasem i porządkować plan dnia.

Jeśli interesuje Cię projektowanie 3D koniecznie odwiedź warsztataty, na których zapoznasz się z podstawami tworzenia modeli 3D. Jedyne czego potrzebujesz to laptop z przeglądarką web.

Model 3D gotowy? To nie koniec. Na kolejnym spotkaniu eksperci zaprezentują najnowocześniejsze drukarki 3D. Będziesz miał okazję wypróbować różne materiały i techniki drukowania. Spotkanie będzie jednym z największych zgromadzeń tego typu urządzeń w Polsce.

Odkryjesz także ciekawostki dotyczące programowania. Specjaliści pokażą m.in. jak przy pomocy zaledwie kilku linii kodu sprawdzić czy ktoś próbuje włamać się do Twojego domu.

Gdy cała wiedza zostanie przyswojona czekają Cię kolejne, fascynujące zadania. Będziesz mógł zaprojektować małego robota, nauczyć go tańca przy pomocy programowania a następnie wydrukować w technice 3D.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie pojawią się na Makerland Workshops. Uczestników czeka nie tylko świetna zabawa ale również potężna dawka wiedzy naukowej . Polecamy!

Szczegółowe informacje oraz bilety do nabycia na stronie: www.makerland.org >>

Milena Glinojecka

Join Makerland, 3 days of workshops, 17-19th March, Warsaw from Makerland on Vimeo.

Data publikacji: 11.03.2014 10:12

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.