Design
DESIGN

MALAFOR i współczesny design w Mediolanie

 • Komentarze

Bryły stołków BACk i ZIP. MALAFOR

Pneumatyczne meble na drewnianym stelażu. Bryły stołków BACk i ZIP. Projekt MALAFOR

Fot: Malafor - materiały prasowe
 • Bryły stołków BACk i ZIP. MALAFOR
 • Pneumatyczne bryła - meble Air, fotel i stołek Vertical
 • MALAFOR - montaż nowych mebli
 • MALAFOR - praca nad kolekcją Air
 • Bryła stołka ZIP, MALAFOR

W trakcie tygodnia designu w Mediolanie w kwietniu 2015 studio MALAFOR zaprezentuje po raz pierwszy nową kolekcję mebli pneumatycznych AIR. Wystawa, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza odbędzie się na festiwalu Ventura Lambrate

Współczesny design po włosku

Tegoroczny Tydzień Designu w Mediolanie trwa od 14 do 19 kwietnia 2015. Na mediolańskim przeglądzie swoje meble zaprezentuje między innymi MALAFOR. Trójmiejska pracownia projektowa przedstawi najnowsze meble w industrialnych wnętrzach Ventura Lambrate, znanego z prezentacji nowatorskiego współczesnego designu. Wystawa zorganizowana jest w ramach inicjatywy Wystawiajmy się!, programu Instytutu Adama Mickiewicza. Inicjatywa adresowana jest do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności.

Pneumatyczne bryły

Kolekcja AIR to nowe, doskonalsze wcielenie pneumatycznych mebli, z których znany jest MALAFOR. W nowej wersji wypełnione powietrzem poduchy umieszczone zostały na stelażach z drewna dębowego. Drewniana konstrukcja ma prostą, minimalistyczną formę.
Projektanci odeszli jednak nieco od ascetycznego wyrazu starszych projektów. Powietrzne poduszki schowane zostały w różnobarwnych pokrowcach. Powłoki dostępne są w wielu kolorach, od chłodnych odcieni betonu architektonicznego – przełamanego jednak pomarańczowymi przeszyciami – po jaskrawe oranże i żółcienie. Powłoki szyte są z trwałego, odpornego na przebicia materiału. Projektanci podkreślają, że poduszki są łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne, bo trudnopalne.

Meble MALAFOR

Kolekcja AIR to zestaw mebli, składający się z fotela i stołków VERTICAL, ZIP oraz BACK. Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

Premiera: studio MALAFOR @ Ventura Lambrate, 14–19 kwietnia 2015, Via Ventura 14, Mediolan

MALAFOR to studio i marka Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego. Za pierwszy z obiektów z serii mebli pneumatycznych – Blow Sofa projektanci otrzymali nagrodę Red Dot w 2012 roku.

Więcej informacji: www.malafor.com

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.