archirama.pl

MALAFOR i współczesny design w Mediolanie

W trakcie tygodnia designu w Mediolanie w kwietniu 2015 studio MALAFOR zaprezentuje po raz pierwszy nową kolekcję mebli pneumatycznych AIR. Wystawa, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza odbędzie się na festiwalu Ventura Lambrate

Bryły stołków BACk i ZIP. MALAFOR

Pneumatyczne meble na drewnianym stelażu. Bryły stołków BACk i ZIP. Projekt MALAFOR

Fot: Malafor - materiały prasowe

Współczesny design po włosku

Tegoroczny Tydzień Designu w Mediolanie trwa od 14 do 19 kwietnia 2015. Na mediolańskim przeglądzie swoje meble zaprezentuje między innymi MALAFOR. Trójmiejska pracownia projektowa przedstawi najnowsze meble w industrialnych wnętrzach Ventura Lambrate, znanego z prezentacji nowatorskiego współczesnego designu. Wystawa zorganizowana jest w ramach inicjatywy Wystawiajmy się!, programu Instytutu Adama Mickiewicza. Inicjatywa adresowana jest do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności.

Pneumatyczne bryły

Kolekcja AIR to nowe, doskonalsze wcielenie pneumatycznych mebli, z których znany jest MALAFOR. W nowej wersji wypełnione powietrzem poduchy umieszczone zostały na stelażach z drewna dębowego. Drewniana konstrukcja ma prostą, minimalistyczną formę.
Projektanci odeszli jednak nieco od ascetycznego wyrazu starszych projektów. Powietrzne poduszki schowane zostały w różnobarwnych pokrowcach. Powłoki dostępne są w wielu kolorach, od chłodnych odcieni betonu architektonicznego – przełamanego jednak pomarańczowymi przeszyciami – po jaskrawe oranże i żółcienie. Powłoki szyte są z trwałego, odpornego na przebicia materiału. Projektanci podkreślają, że poduszki są łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne, bo trudnopalne.

Meble MALAFOR

Kolekcja AIR to zestaw mebli, składający się z fotela i stołków VERTICAL, ZIP oraz BACK. Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

Premiera: studio MALAFOR @ Ventura Lambrate, 14–19 kwietnia 2015, Via Ventura 14, Mediolan

MALAFOR to studio i marka Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego. Za pierwszy z obiektów z serii mebli pneumatycznych – Blow Sofa projektanci otrzymali nagrodę Red Dot w 2012 roku.

Więcej informacji: www.malafor.com

Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Zdjęcia: Malafor - materiały prasowe
Data publikacji: 7.04.2015 14:36

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.