archirama.pl

Mały dom z ogródkiem. Na parapecie

Tani, mały, ale stylowy i z własnym ogródkiem warzywnym. Matchcarden

Matchcarden. Kamienica i dom z ogródkiem

Makiety domów z ogródkiem Matchcarden

Fot: Another Studio, materiały prasowe www.jacobsony.pl

Matchcarden to przedmiot niewielki, choć niekoniecznie przeznaczony dla minimalisty. Raczej dla tych, którzy lubią zgrabne bibeloty, a przede wszystkim dla dzieci, dla których może się okazać pierwszym etapem zabawy w ogrodnika.  Projektanci z londyńskiej pracowni Another Studio  przygotowali dwie serie miniaturowych zabawek do składania. W każdym zestawie jest model domu z podwórzem, instrukcja, mała tacka i nasiona rzeżuchy. Po złożeniu makiety na tacy wysiewa się szybko rosnące rośliny. Po kilku dniach pojawiają się kiełki, a niedługo później ogród wypełnia się bujną zielenią. Nie zajmuje wiele miejsca, można go zmieścić na blacie biurka czy parapecie. Zabawka złożona wspólnie z rodzicami może być wstępem do śmielszych ogrodniczych działań, albo okazją do rozmowy o mieście.
Projektanci oferują kilka modeli w serii miejskiej i wiejskiej. Rzecz jasna, w brytyjskim wydaniu, więc nie znajdzie się wśród nich dworku z kolumienkami ani bloku, tylko zgrabne kamienice i domki. Jest też mały pub i sklep. Papierowe domki można modyfikować wybierając rodzaj dachu, doklejając komin i drobne dodatki w rodzaju zaparkowanego przy ogrodzeniu roweru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by małą papierową makietę przerobić jeszcze bardziej wprowadzając własne zmiany.

Na stronie internetowej pracowni można zobaczyć więcej podobnych obiektów, w tym kilkucentymetrowe wiktoriańskie „szklarnie” niewiele większe od jabłka. Podobne rozmiary mają makiety ikon architektury wykonane z papieru i stali nierdzewnej. Po złożeniu w małej kopercie zmieścić można m.in. bryłę Battersea Power Station, Centre Pompidou i Royal Albert Hall. Szczególnie efektownie prezentuje się lśniąca, ażurowa forma Pałacu Kryształowego. Makiety słynnych budynków zaprojektowane zostały z myślą o nieco starszych entuzjastach architektury. Sami projektanci lojalnie ostrzegają, że cienkie arkusze stali nierdzewnej mają ostre krawędzie i wymagają odrobiny uwagi przy montażu. Poza makietami projektanci - najwyraźniej zafasynowani składakami - oferują także papierowe zabawki, podobne do tych które kilkadziesiąt lat temu zawieszano w Polsce na choinkach.

Modele domów z ogródkiem można już kupić w Polsce (www.jacobsony.pl/portfolio/matchcarden),  a pozostałe produkty Another Studio na stronie pracowni (www.another-studio.com).

Matchcarden
Materiały: papier, karton FSC, wodoodporna tacka
Wymiary po złożeniu: 10.5 x 9 x 7 cm
Opakowanie: 10.5 x 7 x 1.5 cm

Autor: K. Zięba
Zdjęcia: Another Studio, materiały prasowe www.jacobsony.pl
Data publikacji: 24.05.2016 17:00

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.