archirama.pl

Meble do małego mieszkania. Może pneumatyczne?

W małym mieszkaniu zwykle brakuje miejsca. A gdyby tak niektóre meble mogły kurczyć się do postaci małej paczki?

Meble pneumatyczne - Blow sofa. Nadmuchiwana bryła

Współczesny design: meble pneumatyczne - Blow sofa

Fot: Malafor - materiały prasowe

W małym mieszkaniu – meble instant

Meble pneumatyczne nie są zwykle szczytem elegancji i ergonomii, ale niektóre z nich mają całkiem efektowne bryły. Co najważniejsze, prawie wszystkie są kompaktowe. Po spuszczeniu powietrza można schować łóżko i fotel do szuflady, wyjmując kiedy potrzebne będą meble dla gości.

Najczęściej używane i najbardziej różnorodne są pneumatyczne meble do spania. Małe i duże materace, łóżeczka dla dzieci i łoża małżeńskie – jest w czym wybierać. Oprócz najprostszych modeli są też designerskie obiekty, jak przytulny Nappak. Polską klasyką jest nadmuchiwana sofa projektu pracowni Malafor.

Wśród nadmuchiwanych foteli najwięcej jest tanich mebli do basenu, ale zdarzają się również zgrabne przedmioty projektowane przez dobrych designerów.

Rzadsze są nadmuchiwane stoły – przynajmniej te zgrabne. Stół grace table projektu Philippe Malouin’a należy do pozytywnych wyjątków.

Do kolekcji można jeszcze dołożyć nadmuchiwaną lampę - tu wybierać można w dziesiątkach modeli, m.in. Globlow XL, Quasar czy terenowy model ładowany energią słoneczną LuminAID Solar Light. Barokowo skomplikowane formy tego rodzaju lamp projektuje też chilijski designer Rodrigo Alonso.


Autor: KZ
Zdjęcia: Malafor - materiały prasowe
Data publikacji: 24.12.2014 16:12

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.