archirama.pl

MEBLE TEDDY BEAR Z NOTI WKRÓTCE W SPRZEDAŻY

Nowoczesne meble Teddy Bear z NOTI wkrótce trafią do sprzedaży. Kolekcja Teddy Bear została zaprojektowana przez znaną pracownie WIERSZYŁŁOWSKI I PROJEKTANCI. Meble Teddy Bear nawiązują stylistyką do wzornictwa lat 60.

Meble Teddy Bear od Wierszyłłowski

Kolekcja mebli dla NOTI z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci pokazana na targach designu w Mediolanie.

Fot: Maciej Frydrysiak

- Rozpoczynając współpracę z NOTI przede wszystkim zależało nam, by zaproponować kolekcję, która będzie inna niż meble NOTI, które znaliśmy z oferty. Zależało nam tym bardziej, że dla NOTI pracują najlepsze polskie projektowe nazwiska np. Piotr Kuchciński, Renata Kalarus, Tomek Augustyniak, Tomek Rygalik. To zresztą bardzo nas onieśmielało obawiałem się, że nie damy rady. Inspiracji postanowiliśmy szukać w przeszłości, w trochę sentymentalnym klimacie dziecięcych zabaw oraz złotym okresie polskiego wzornictwa przypadającym na lata 50. i 60. mówi Mikołaj Wierszyłłowski z wierszyłłowski i projektanci. Architekt dodaje - Nie zależało nam jednak na stylizacji, sentymentalnym kostiumie, ale na odczuciu, które pojawia od pierwszego spojrzenia. Cały pomysł kolekcji oparty jest na potrzebach i specyficznych wymaganiach klienta, włączeniu go w proces powstawania mebli, a tym samym nawiązaniu specyficznej relacji - mówi Mikołaj Wierszyłłowski.

MEBLE PROJEKTU WIERSZYŁŁOWSKI W MEDIOLANIE

Kolekcja miała premierę na kwietniowych targach w Mediolanie, gdzie pokazana została na wystawie „Polish Design. Design from Wielkopolska”. Kolekcja Teddy Bear odwołuje się do znakomity polskich projektów z lat 50. i 60., które przezywają dziś drugą młodość. W skład kolekcji wchodzą sofy, fotele, leżanki oraz stoliki kawowe. Inspiracją do powstania kolekcji były pluszowe misie zabawki, które pamiętamy z dzieciństwa. Charakterystyczne dla kolekcji jest to, że nie ma w niej gotowych mebli. Z trzech typów siedzisk i oparć, dwóch podłokietników oraz ucha można tworzyć indywidualne kompozycje. Przypomina to zabawę klockami. Pełną dowolność w komponowaniu mebla dodatkowo daje jeszcze możliwość łączenia różnych kolorów, faktur i wzorów tkanin tapicerki.

NOTI -nowa kolekcja Teddy Bear,
projekt Mikołaj Wierszyłłowski i Projektanci
zdjęcia: Maciej Frydrysiak

>>Kultowe meble Ludwiga Mies’a van der Rohe

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Maciej Frydrysiak
Data publikacji: 7.09.2012 12:46

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.