Design
DESIGN

Meble z betonu architektonicznego na Brave Festival 2015

  • Komentarze

Brave Festival 2015, bryły z betonu architektonicznego. Współczesny design na Śląsku

Bryła mebla festiwalowego, Brave Festival 2015

Fot: Morgan & Möller
  • Brave Festival 2015, bryły z betonu architektonicznego. Współczesny design na Śląsku
  • Instalacja z kilku modułów z betonu architektonicznego, Wrocław
  • Zieleń i beton architektoniczny, Wrocław

Ta sama bryła z betonu architektonicznego może być donicą, leżakiem albo stołem. Meble dla Brave Festival zaprojektowali Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski z pracowni no studio

Brave Festival, jedno z najbardziej interesujących muzycznych wydarzeń na Śląsku, prezentuje tradycje muzyczne różnych kultur. Opowieści, filmy, a przede wszystkim niemal nieznana w Polsce muzyka sąsiadowały z współczesnym wzornictwem. W strefie festiwalowej można było zobaczyć przygotowane przez projektantki Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” gadżety ze zużytych banerów i meble z surowców wtórnych.

Na wielu festiwalach pojawiają się specjalne meble miejskie, tymczasowe budynki czy instalacje. We Wrocławiu były to minimalistyczne, wielofunkcyjne bryły z betonu architektonicznego. W zależności od ustawienia, wieloboczne formy mogą być siedziskami, stołami, ławkami. Odwrócone można wypełnić zielenią. Projekt jest prosty i neutralny w wyrazie. Szary kolor betonu jest dobrym tłem dla bardziej wyrazistych festiwalowych elementów czy roślin. Meble można więc wykorzystać w różnym kontekście.
Autorami projektu są Magdalena Szwajcowska oraz Michał Majewski z pracowni no studio. Natomiast przygotowaniem betonowych odlewów zajęli się pracownicy firmy Morgan & Möller, która była jednym z partnerów wydarzenia.

Zagospodarowanie strefy festiwalowej dotyczyło dwóch bardzo od siebie różnych przestrzeni. Zależało nam więc, aby instalacja była łatwo adaptowalna do każdej z nich. Chodziło nam również o wykrzesanie wielu możliwości z jednego kształtu zamiast tworzenia wielu różnych elementów co skomplikowałoby proces produkcji i byłoby ekonomicznie wątpliwe – podsumowuje Magdalena Szwajcowska z no studio.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.