archirama.pl

Meble z betonu architektonicznego na Brave Festival 2015

Ta sama bryła z betonu architektonicznego może być donicą, leżakiem albo stołem. Meble dla Brave Festival zaprojektowali Magdalena Szwajcowska i Michał Majewski z pracowni no studio

Brave Festival 2015, bryły z betonu architektonicznego. Współczesny design na Śląsku

Bryła mebla festiwalowego, Brave Festival 2015

Fot: Morgan & Möller

Brave Festival, jedno z najbardziej interesujących muzycznych wydarzeń na Śląsku, prezentuje tradycje muzyczne różnych kultur. Opowieści, filmy, a przede wszystkim niemal nieznana w Polsce muzyka sąsiadowały z współczesnym wzornictwem. W strefie festiwalowej można było zobaczyć przygotowane przez projektantki Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” gadżety ze zużytych banerów i meble z surowców wtórnych.

Na wielu festiwalach pojawiają się specjalne meble miejskie, tymczasowe budynki czy instalacje. We Wrocławiu były to minimalistyczne, wielofunkcyjne bryły z betonu architektonicznego. W zależności od ustawienia, wieloboczne formy mogą być siedziskami, stołami, ławkami. Odwrócone można wypełnić zielenią. Projekt jest prosty i neutralny w wyrazie. Szary kolor betonu jest dobrym tłem dla bardziej wyrazistych festiwalowych elementów czy roślin. Meble można więc wykorzystać w różnym kontekście.
Autorami projektu są Magdalena Szwajcowska oraz Michał Majewski z pracowni no studio. Natomiast przygotowaniem betonowych odlewów zajęli się pracownicy firmy Morgan & Möller, która była jednym z partnerów wydarzenia.

Zagospodarowanie strefy festiwalowej dotyczyło dwóch bardzo od siebie różnych przestrzeni. Zależało nam więc, aby instalacja była łatwo adaptowalna do każdej z nich. Chodziło nam również o wykrzesanie wielu możliwości z jednego kształtu zamiast tworzenia wielu różnych elementów co skomplikowałoby proces produkcji i byłoby ekonomicznie wątpliwe – podsumowuje Magdalena Szwajcowska z no studio.

Autor: KZ
Zdjęcia: Morgan & Möller
Data publikacji: 24.07.2015 15:03

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.