archirama.pl

Meble z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Meble Teddy Bear dla NOTI

Pracownia architektoniczna Wierszyłłowski i Projektanci stworzyła kolekcję mebli dla NOTI. Zobacz stylowe meble, które pokazano i doceniono w Mediolanie.

Meble Teddy Bear od Wierszyłłowski

Kolekcja mebli dla NOTI z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci pokazana na targach designu w Mediolanie.

Fot: Maciej Frydrysiak

Mikołaj Wierszyłłowski z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci opowiada o kolekcji mebli przygotowanej dla NOTI. Mebli, które już zostały pokazane w Mediolanie.

- Rozpoczynając współpracę z NOTI przede wszystkim zależało nam by zaproponować kolekcję która będzie „inna„ niż meble NOTI, które znaliśmy z oferty. Tym bardziej zależało nam, że dla NOTI pracują najlepsze polskie projektowe nazwiska: Piotr Kuchciński, Renata Kalarus, Tomek Augustyniak, Tomek Rygalik - co zresztą bardzo nas onieśmielało. Obawiałem się, że nie damy rady. Inspiracji postanowiliśmy szukać w przeszłości, w trochę sentymentalnym klimacie dziecięcych zabaw, „złotym” okresie polskiego wzornictwa lat 50 i 60 w dzieciństwie.

>>Rewolucja w polskich biurach – intymność, kolory i gry komputerowe

Nie zależało nam jednak na stylizacji, sentymentalnym kostiumie, tylko na „uczuciu „ od pierwszego wejrzenia. Cały pomysł kolekcji oparty jest na potrzebach i specyficznych wymaganiach klienta, włączeniu go w proces powstawania mebli, a tym samym nawiązaniu specyficznej relacji. Kolekcja nie jest zbudowana z gotowych brył : fotela, sofy, szezlonga tylko z trzech typów siedzisk, trzech rodzajów oparć, dwóch podłokietników, ucha. Klient, w zależności od swoich upodobań i wymagań, bawi się bryłami – składa, zestawia, dopasowuje, budując w ten sposób fotele, sofy - większe, mniejsze, niższe, wyższe.

To jak zabawa z klockami. Miękkie, obłe, organiczne formy brył pozwalają na zgodne sąsiedztwo pozornie nie przystających do siebie elementów, które zazębiając się tworzą sztywną konstrukcję. Taka budowa daje też nieograniczone możliwości tapicerowania sof, foteli, siedzisk. Na tym etapie znów możemy bawić się meblem kontrastując kolory, faktury, desenie. Kolekcję siedzisk uzupełniają trzy stoliki - tu możliwości są trochę mniejsze. Trzy kształty – mniejsze, większe , niższe, wyższe - zestawiać możemy ze sobą.

Kolekcję projektantów ze pracowni Wierszyłłowski i Projektanci pokazano na targach w Mediolanie na wystawie w superstudiopiu na zona tortona - polish design, design from wielkopolska - kurator Dorota Koziara. Kolekcja zdobyła wiele bardzo dobrych recenzji. Zauważyło ją też w swoim targowym numerze INTERNIKINGSIZE.

>>Targi Designu w Mediolanie 2012. Polak na Targach Designu w Mediolanie

Autor: dzięki uprzejmości pracowni Wierszyłłowski & Projektanci, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Maciej Frydrysiak
Data publikacji: 30.04.2012 13:39

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.