Design
DESIGN

Michał Piróg, Oliver Janiak i Natalia Kukulska – dizajnerami? Zobacz ich meble!

 • Komentarze

Michał Piróg, Oliver Janiak i Natalia Kukulska – dizajnerami

Michał Piróg, Oliver Janiak i Natalia Kukulska – zaprojektowali meble dla firmy Paged Meble

Fot: Paged Meble
 • Michał Piróg, Oliver Janiak i Natalia Kukulska – dizajnerami
 • Michał Piróg krzesło
 • Michał Piróg krzesło
 • Olivier Janiak szafki
 • Olivier Janiak szafki
 • Natalia Kukulska łóżko
 • Natalia Kukulska łóżko
 • Michał Piróg, Oliver Janiak i Natalia Kukulska - meble

Na świecie nastała moda na projektowe mariaże. Słynna architekta Zaha Hadid zaprojektowała sandały dla brazylijskiej firmy obuwniczej Melissa. Nawet hollywoodzki gwiazdor  Brad Pitt zaczął parać się architekturą. W Dubaju można przenocować w Armani Hotel, w którym wnętrza zaprojektował kreator mody Giorgio Armani. Teraz polscy celebryci – Michał Piróg, Olivier Janiak i Natalia Kukulska dołączają do grona gwiazdorskich projektantów

Karl Lagerfeld i Brad Pitt architektami? To nie pomyłka. To po prostu nowy trend, bynajmniej nie w architekturze, a w… marketingu.

Niegdyś firmy chcąc zwiększyć swoją sprzedaż zatrudniały celebrytów do reklamy, by ci zachwalali ich produkty. Dziś to już nie wystarcza. Obecnie gwiazdy kina, muzyki, mody zaprasza się do tego, by współtworzyły produkt od samego początku, sygnując go własnym nazwiskiem. Słynna architekta Zaha Hadid zaprojektowała sandały dla brazylijskiej firmy obuwniczej Melissa.

Brad Pitt architektem

I tak Karl Lagerfeld, słynny kreator mody projektuje całą wyspę niedaleko Dubaju. Będzie to modowa wyspa (Isla Moda) z luksusowymi hotelami, rezydencjami, szykownymi butikami, wszystko opatrzone metką Lagerfelda.

Brad Pitt nie tylko projektuje dla biednych, pilotował bowiem program budowy tanich i ekologicznych domów dla mieszkańców Nowego Orleanu, ofiar huraganu, ale także dla milionerów. On również otrzymał zaproszenie do arabskich szejków, by zaprojektował dla nich kosztowny kompleks wypoczynkowy.

Także w Polsce coraz częstsze są mariaże projektowe. Wszystkie mają wspólny mianownik – znana twarz robi nam projekt, firmuje go nazwiskiem, w rezultacie reklama już gotowa i zwiększona sprzedaż murowana.

polscy celebryci projektują!

Znany polski projektant mody, Maciej Zień będzie autorem eleganckich wnętrz w nowym warszawskim apartamentowcu w Warszawie. W Rezydencji Naruszewicza, budowanej przez dewelopera MySquare, będą królowały czernie i biele, ulubione barwy Zienia.

Teraz w świat dizajnu wkraczają celebryci na co dzień stroniący od deski kreślarskiej. Za projektowanie wzięły się gwiazdy ze świata muzyki, telewizji i tańca. Polska firma Paged Meble stworzyła nową kolekcję Celebrities Line, w której poszczególne meble sygnują swoim nazwiskiem znane osoby publiczne.

Do pierwszej współpracy firma zaprosiła tancerza i jurora You Can Dance – Michała Piróga, piosenkarką Natalię Kukulską i prezentera telewizyjnego oraz naczelnego pisma „Maleman” – Oliviera Janika. Przedstawiciele firmy zapewniają, że gwiazdy od początku do końca kreowały swój własny mebel.

- Zależało nam by meble z serii Celebrities line były w całości autorskimi projektami Natalii, Michała i Oliviera, pod którymi będą mogli się podpisać. Nie narzucaliśmy im własnych koncepcji, jedynie wsparliśmy w kwestiach technicznych. Gotowe meble są z jednej strony odzwierciedleniem osobowości ich twórców, z drugiej jak wszystkie produkty Paged Meble – są funkcjonalne i praktyczne. Efekt końcowy podoba nam się bardzo – wyjaśnia Anna Gołębicka, dyrektor marketingu, Paged Meble.

przeczytaj rowniez
Autor: TM
Zdjęcia: Paged Meble
Data publikacji: 20.09.2011 12:50
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.