archirama.pl

Miękka, obła bryła w pastelowych kolorach. Wygodne krzesło? Nie, to telewizor

Bryła telewizora Homedia kojarzy się raczej z meblami tapicerowanymi, niż elektroniką. Holenderska architektura wnętrz i wzornictwo nie od dziś zaskakują niekonwencjonalnymi pomysłami; projekt Roberta Bronwassera świetnie wpisuje się w ten nurt

Telewizor Homedia: ta bryła to przeciwieństwo superpłaskiej "plazmy"

Współczesna architektura wnętrz - w stylu skandynawskim, minimalistycznym, lat 50.? Projekt Roberta Bronwassera pasuje

Fot: www.smool.nl

Miękka bryła na żółtych nóżkach

Telewizor Homedia to projekt przygotowany jakby na przekór obowiązującej stylistyce. Producenci elektroniki jakiś czas temu przekonali się – na przykładzie S. Jobsa i produktów z jabłuszkiem – że dobre wzornictwo może działać cuda. Projekt Roberta Bronwassera, zrealizowany przez holenderską firmę Smool nie może liczyć na karierę tak oszałamiającą jak białe słuchawki, czy takież komputery. Może jednak sprawi, że telewizory staną się nieco bardziej różnorodne?

Telewizor jak tapicerowany mebel

Główną zaletą projektu Homedia jest właśnie możliwość nadania indywidualnego charakteru bryle telewizora. Górna część obudowy może być pokryta materiałami w różnych kolorach. Proponowane przez projektanta pastelowe odcienie turkusu i oliwkowej zieleni to początek. Skoro można dobrać kolor tapicerki krzeseł i kanapy, czemu nie odświeżyć przy okazji telewizora? To samo dotyczy nóżek, które mogą być jaskrawożółte, albo szare. Tapicerowany telewizor to projekt koncepcyjny, jedna z prac holenderskiego designera, który nadaje nowy charakter sprzętom, które od lat prawie się nie zmieniały.    
(kz)

Zdjęcia: www.smool.nl
Data publikacji: 27.05.2014 16:25

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.