Design
DESIGN

Minimalizm na święta: szopka z pudełek od zapałek

  • Komentarze

Jak zrobic szopkę z pudełek od zapałek? Współczesny design pod choinkę

Szopka z pudełek od zapalek - zrób o sam

Fot: digitprop.com

Współczesny design pod choinką – szopka w wersji dla minimalistów w wersji „zrób to sam”. Projekt – Markus, biochemik i projektant papierowych obiektów

Minimalizm i gry komputerowe

Markus Fischer na co dzień zajmuje się tzw. poważną pracą, a w wolnym czasie projektuje zabawki z papieru. Gotowe obiekty pokazuje na swoim blogu Digitprop. Wymyślanie papierowych obiektów musi sprawiać mu wiele przyjemności – niektóre z zabawek są naprawdę sprytnie obmyślone. Nie przyszło mi do głowy, że z papieru i szklanych kulek można zbudować kalkulator (no, w każdym razie maszynę do mnożenia).
Oprócz zgrabnych figurek przedstawiających zwierzęta, fantastyczne postaci czy roboty, są jeszcze kukiełki i pacynki, matrioszki, wielofasetowe „diamenty”.
Co najlepsze, projektant dzieli się swoją zabawą – na blogu publikuje także pliki pdf z wykrojami, tak, że model można wydrukować i zbudować w domu.

Design na święta

Niektóre bryły wydają się dość skomplikowane. Ale są też modele proste i bardzo proste. Wśród tych ostatnich jest między innymi szopka z pudełek od zapałek. W komplecie znalazł się żłóbek, Maria i Józef, pastuszkowie, zwierzęta. Całość zmieści się nawet pod miniaturową choinka, czy na serwecie na środku stołu. Sylwetki wystarczy wydrukować, wyciąć i nakleić na pudełka po zapałkach. Całą pracą mogą zająć się dzieci, domalowując dodatkowe detale, czy zmieniając kolory ubrań.

W galerii poniżej: szopka i kila innych projektów Markusa, więcej na blogu digitprop.com.do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.