archirama.pl

Minimalizm na święta: szopka z pudełek od zapałek

Współczesny design pod choinką – szopka w wersji dla minimalistów w wersji „zrób to sam”. Projekt – Markus, biochemik i projektant papierowych obiektów

Jak zrobic szopkę z pudełek od zapałek? Współczesny design pod choinkę

Szopka z pudełek od zapalek - zrób o sam

Fot: digitprop.com

Minimalizm i gry komputerowe

Markus Fischer na co dzień zajmuje się tzw. poważną pracą, a w wolnym czasie projektuje zabawki z papieru. Gotowe obiekty pokazuje na swoim blogu Digitprop. Wymyślanie papierowych obiektów musi sprawiać mu wiele przyjemności – niektóre z zabawek są naprawdę sprytnie obmyślone. Nie przyszło mi do głowy, że z papieru i szklanych kulek można zbudować kalkulator (no, w każdym razie maszynę do mnożenia).
Oprócz zgrabnych figurek przedstawiających zwierzęta, fantastyczne postaci czy roboty, są jeszcze kukiełki i pacynki, matrioszki, wielofasetowe „diamenty”.
Co najlepsze, projektant dzieli się swoją zabawą – na blogu publikuje także pliki pdf z wykrojami, tak, że model można wydrukować i zbudować w domu.

Design na święta

Niektóre bryły wydają się dość skomplikowane. Ale są też modele proste i bardzo proste. Wśród tych ostatnich jest między innymi szopka z pudełek od zapałek. W komplecie znalazł się żłóbek, Maria i Józef, pastuszkowie, zwierzęta. Całość zmieści się nawet pod miniaturową choinka, czy na serwecie na środku stołu. Sylwetki wystarczy wydrukować, wyciąć i nakleić na pudełka po zapałkach. Całą pracą mogą zająć się dzieci, domalowując dodatkowe detale, czy zmieniając kolory ubrań.

W galerii poniżej: szopka i kila innych projektów Markusa, więcej na blogu digitprop.com.Autor: KZ
Zdjęcia: digitprop.com
Data publikacji: 5.12.2014 15:26

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.