Design
DESIGN

Muzeum Sztuki Nowoczesnej: nowy numer „print control”

  • Komentarze

Co nowego w polskiej grafice użytkowej? Print control

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) w Warszawie: co nowego w polskiej grafice użytkowej? Premiera rocznika print control

Fot: txt publishing, www.culture.pl

Rocznik „print control” prezentuje przegląd współczesnej grafiki projektowej z Polski. Już 11 grudnia w MSN premiera nowego numeru

Współczesny design w grafice

Trzeci numer rocznika „print control” po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany zostanie w najbliższy czwartek, 11 grudnia 2014 o godz. 18:00 w księgarni bookoff w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Premierze rocznika będzie towarzyszyć wystawa. Znajdzie się na niej wybór 60 publikacji, które przedstawione zostały w roczniku print control. Publikacje zostaną wyeksponowane na specjalnym meblu projektu Jana Strumiłło.

Trzeci numer „print control” pokazuje współczesną grafikę projektową, zwracając szczególną uwagę na problem współpracy multidyscyplinarnej. W roczniku znalazły się opisy i reprodukcje około 100 projektów z lat 2013–14 wraz z opisami technicznymi. Przez morze wydawnictw przedarła się kuratorka print control, Magdalena Heliasz.
Oprócz części przeglądowej, rocznik zawiera też zbiór wywiadów z polskimi projektantami, między innymi Anną Nałęcką, designerów z Super Super  i innych. Wywiady badają trudny punkt styku między dyscyplinami – jak grafik rozmawia ze specjalistami od zaawansowanych technologii komputerowych albo urzędnikami, miejskimi aktywistami i z kolegami po fachu? Marian Misiak opisuje relacje zawiązywane w trakcie akcji typoaktywistycznych; kolektyw artystyczny Slavs and Tatars – swoje projekty na granicy różnych kultur.


Magdalena Heliasz – projektantka graficzna, wydawca i kuratorka. Od 2011 roku prowadzi stronę internetową przedstawiającą i omawiającą polską grafikę użytkową printcontrol.pl. Wydaje też serię wydawniczą roczników print control a także zeszytów Wzory/Patterns. Jest projektanem w pracowni txt publishing, współpracującym z instytucjami kultury i firmami komercyjnymi.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: txt publishing, www.culture.pl
Data publikacji: 9.12.2014 16:23
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.