archirama.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej: nowy numer „print control”

Rocznik „print control” prezentuje przegląd współczesnej grafiki projektowej z Polski. Już 11 grudnia w MSN premiera nowego numeru

Co nowego w polskiej grafice użytkowej? Print control

Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN) w Warszawie: co nowego w polskiej grafice użytkowej? Premiera rocznika print control

Fot: txt publishing, www.culture.pl

Współczesny design w grafice

Trzeci numer rocznika „print control” po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany zostanie w najbliższy czwartek, 11 grudnia 2014 o godz. 18:00 w księgarni bookoff w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Premierze rocznika będzie towarzyszyć wystawa. Znajdzie się na niej wybór 60 publikacji, które przedstawione zostały w roczniku print control. Publikacje zostaną wyeksponowane na specjalnym meblu projektu Jana Strumiłło.

Trzeci numer „print control” pokazuje współczesną grafikę projektową, zwracając szczególną uwagę na problem współpracy multidyscyplinarnej. W roczniku znalazły się opisy i reprodukcje około 100 projektów z lat 2013–14 wraz z opisami technicznymi. Przez morze wydawnictw przedarła się kuratorka print control, Magdalena Heliasz.
Oprócz części przeglądowej, rocznik zawiera też zbiór wywiadów z polskimi projektantami, między innymi Anną Nałęcką, designerów z Super Super  i innych. Wywiady badają trudny punkt styku między dyscyplinami – jak grafik rozmawia ze specjalistami od zaawansowanych technologii komputerowych albo urzędnikami, miejskimi aktywistami i z kolegami po fachu? Marian Misiak opisuje relacje zawiązywane w trakcie akcji typoaktywistycznych; kolektyw artystyczny Slavs and Tatars – swoje projekty na granicy różnych kultur.


Magdalena Heliasz – projektantka graficzna, wydawca i kuratorka. Od 2011 roku prowadzi stronę internetową przedstawiającą i omawiającą polską grafikę użytkową printcontrol.pl. Wydaje też serię wydawniczą roczników print control a także zeszytów Wzory/Patterns. Jest projektanem w pracowni txt publishing, współpracującym z instytucjami kultury i firmami komercyjnymi.

Zdjęcia: txt publishing, www.culture.pl
Data publikacji: 9.12.2014 16:23

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.