archirama.pl

Najlepszy światowy dizajn na wystawie make me! podczas Łódź Design Festival 2011

Rozpoczyna się właśnie największe święto dizajnu w Polsce – Łódź Design Festival 2011. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem CHANGE!, ma podkreślać zmiany zachodzące w projektowaniu. Jednym z oczekiwanych wydarzeń jest wystawa pokonkursowa „make me!”, na której będzie można zobaczyć najlepsze prace 20 młodych projektantów z Polski i ze świata

Łódź Design 2011

Jakub Marzoch, multifunkcyjna płachta biwakowa „Shelter” (Polska)

Fot: materiały prasowe Łódź Design 2011

Łódź Design Festival 2011 odbywa się w dniach od 20 do 30 października. Festiwal jak zwykle przemieni na ten czas Łódź w stolicę światowego dizajnu.

Jednym ze stałych wydarzeń imprezy jest konkurs „make me!” skierowany do młodych projektantów w wieku od 20 do 30 lat. Jak zwykle w czasie festiwalu będzie można zobaczyć wystawę pokonkursową z najlepszymi 20 projektami.

Jury pod przewodnictwem Agnieszki Jacobson-Cieleckiej wybrało 20 projektów z ponad 300 nadesłanych. Dominują prace polskich twórców – jest ich 13, ale są też wyróżnieni projektanci m.in. z Izraela, Hiszpanii i Niemiec

Wystawa pokonkursowa jest prezentowana w Centrum Festiwalowym przy ul. Targowej 35.

Łódź Design Festival 2011

Jak co roku na Łódź Design można obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów wyznaczających najnowsze trendy w designie i spotkać znakomitych twórców oraz specjalistów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas kilku dni wykładów.

Tegoroczna 5. edycja festiwalu odbywa się pod przewodnim hasłem – Change! ma podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu.

Łódź Design Festival to wydarzenie, które od 2007 r. tworzy platformę wymiany myśli i doświadczeń dla środowisk twórczych identyfikujących się z szeroko rozumianym designem, oraz dla biznesu.

Dzięki staraniom organizatora imprezy – Łódź Art Center – oraz wsparciu licznych partnerów, festiwal w ciągu kilku lat przeistoczył się z lokalnej, składającej się z paru wystaw imprezy, urastając do rangi największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu. Prezentuje on design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę.

Wystawa MAKE ME! 2011

Centrum Festiwalowe
Targowa 35
+48 42 6842095

godziny otwarcia:
20.10 czw.: 18.00-20.30
21-30.10 pt.-nd.: 11.00-20.00

Więcej - czytaj na stronie organizatora: www.lodzdesign.com

Źródło: http://lodzdesign.com
Autor: TM
Zdjęcia: materiały prasowe Łódź Design 2011
Data publikacji: 27.07.2011 10:36

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.