archirama.pl

Najnowsza designerska kolekcja IKEI – IKEA PS 2012

Kolekcja IKEA PS (Post Scriptum) 2012 w polskich sklepach IKEA już 28 kwietnia...

Nowa kolekcja IKEA PS 2012

Nowa kolekcja IKEA PS 2012

Fot: livethemma.ikea.se

...a my już nie możemy się doczekać. Kolekcje IKEI PS to już tradycja. Firma zaprasza do współpracy czołowych projektantów firmy z całego świata już po raz siódmy. Każda z kolekcji IKEA PS ma motto, nad którego realizacją pracują zaproszeni projektanci – w tym roku, było to: „Design wzbogaca każde wnętrze”. Gotowa kolekcja stanowi kwintesencję stylu wiodącej szwedzkiej marki i stawia na prostotę, funkcjonalność oraz dostępność swoich produktów. Chodziło o to, aby sprawić, że nawet zwykłe przedmioty codziennego użytku będą mogły same w sobie być rozpatrywane jako samodzielne perełki designu. I aby każdy mógł sobie na nie pozwolić.

>>Zobacz jak urządzić sypialnie w stylu skandynawskim!

W dużym stopniu kolekcja nawiązuje do klasycznych już projektów IKEI z katalogów sprzed pięćdziesięciu lat. Pod czujnym okiem projektantów zyskały nowe życie – w zgodzie z obowiązującymi trendami i ekologią, postawiono na ekologiczne materiały jak drewno, tworzywo PET z recyklingu czy kompozyty polimerowo-drzewne. Na szczególną uwagę zasługują: lampa z kloszem o formie tiulowej sukienki, świecznik, o którego kształcie decyduje właściciel bowiem to on decyduje w jaki sposób ułoży jego ruchome rączki czy żółte krzesło CAVALLI bezpośrednio nawiązujące do projektu z katalogu IKEI z 1959 roku. A to wszystko do kupienia w sklepach IKEA już pod koniec kwietnia.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: livethemma.ikea.se
Data publikacji: 23.04.2012 17:30

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.