Design
DESIGN
Pomysł na prezent

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Polski design rusza z pomocą!

  • Komentarze

Polski design

Jednym z pomysłów na świąteczny prezent z... designem może być funkcjonalny czajnik

Fot: Sieć Obywatelska WATCHDOG

Nie masz jeszcze pomysłu na świąteczny prezent dla najbliższych? Jeszcze nie jest za późno. Oto nasza propozycja na prezent z… designem. Podaruj bliskiej osobie coś nietypowego, czego nie znajdzie w żadnym sklepie.

Dzięki kampanii „Dbamy o lepszą codzienność” powstał sklep internetowy z perłami designu przeznaczonymi do codziennego użytku. Taki świąteczny prezent na pewno zaskoczy każdego.

Funkcjonalny dizajn celowo nieidealny – zaskocz bliskich świątecznym prezentem

Ideą kampanii „Dbamy o lepszą codzienność” jest zaangażowanie polskich projektantów w tworzenie, projektowanie przedmiotów codziennego użytku. Przedmioty te są pomysłowe, funkcjonalne, ale… celowo nieidealne i przez to jedyne w swoim rodzaju.

W prostych rzeczach kryję się idea dostrzegania niedoskonałości, a cała kampania skłania do zatrzymania i chwili namysłu na co dzień. Być może coś, co jest dla nas z pozoru oczywiste okaże się nieco bardziej skomplikowane.

Świąteczny prezent, który pozwoli rozwijać polskie wzornictwo

Organizatorem akcji jest Sieć Obywatelska, która działa po to, aby promować i wzmacniać w ludziach poczucie wpływu na rzeczywistość. Jedni ten impuls do refleksji interpretują w kategoriach indywidualnych, inni - w społecznych. Pomysłodawcom kampanii, najbardziej zależy na tym, aby poprzez znane każdemu przedmioty zmusić do myślenia.

Większość przedmiotów, które powstają podczas tego typu kampanii, przedstawiane są na różnego rodzaju wystawach, konferencjach, tym razem jest inaczej. Przedmioty nie są tylko konceptem – można je kupić w sklepie internetowym i sprawić komuś wyjątkowy świąteczny prezent w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Wśród zrealizowanych przedmiotów znajdziesz między innymi:

1. Krzywe szklanki (projekt: Agnieszka Bar, zestaw 2 szt. kosztuje 140 PLN)

2. Lustro w paski z sitodruku (projekt: Studio Szpunar, 170 PLN)

3. Nieidealny czajniczek na herbatę (projekt: Jan Kochański, 130 PLN)

przeczytaj rowniez
Autor: Sieć Obywatelska WATCHDOG
Zdjęcia: Sieć Obywatelska WATCHDOG
Data publikacji: 14.12.2016 10:08
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.