Design
DESIGN

Niepozorny zegarek - kamaleon. Minimalistyczny design FES Watch

 • Komentarze

Minimalistyczny design zegarka FES Watch autor: TAKT PROJECT design

Minimalistyczny design zegarka FES Watch

autor: TAKT PROJECT design

 • Zegarek FES Watch - wystarczy kliknąć by zmienić czarną powierzchnię tarczy i paska w zegarek autor: TAKT PROJECT design
 • Zegarek FES Watch - wersja wygaszona autor: TAKT PROJECT design
 • Zegarek FES Watch - jeden z minimalistycznych wzorów wyświetlania godziny autor: TAKT PROJECT design
 • Zegarek FES Watch - kolejny, trochę bardziej wzbogacony wzór autor: TAKT PROJECT design
 • Zegarek FES Watch - jeszcze jeden wzór wybrany z 24 dostępnych autor: TAKT PROJECT design

Zegarek, który powstał w japońskiej pracowni wzornictwa TAKT PROJECT design wygląda jak minimalistyczna czarna bransoletka. Na jego tarczy nie ma ani godzin, ani wskazówek. Dopiero po naciśnięciu odpowiedniego przycisku można uaktywnić wygląd zegarka i sprawdzić która jest godzina

Trendy w designie - tradycja w połączeniu z nowymi technologiami

Zegarek FES Watch to połączenie minimalizmu, nowoczesnej technologii i typowej formy zegarka – znanej wszystkim okrągłej tarczy na pasku. Godzina wskazywana jest przy pomocy tradycyjnych wskazówek, mimo że wyświetlanych elektronicznie. Powrót do konwencjonalnych form to niezaprzeczalny trend w dziedzinie projektowania.

Do zaprojektowania zegarka użyto papieru elektronicznego - takiego, którego używa się w czytnikach elektronicznych np. firmy Kindle. Papier jest głównym budulcem zarówno tarczy jak i paska. Innowacja tego projektu polega na zmienności jego wzornictwa.

Tarcza i zegarek mogą przybierać różne formy, zależnie od naszych upodobań w danej chwili. Do dyspozycji mamy aż 24 różne wzory, które możemy zmieniać za pomocą jednego kliknięcia. Kliknij i zobacz różne wzory zegarka FES Watch!

FES Watch to pierwszy produkt z serii Fashion Entertainments. Kolekcja prezentować będzie zabawę designem i przedmiotami, które mają charakter cyfrowy.


Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 24.10.2014 16:08
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.