archirama.pl

Nizio Interior, czyli stare meble w nowej formie

Nizio Interior to nowa marka na rynku wnętrzarskim, której istotą  jest nadawanie nowego kształtu i znaczenia przedmiotom pozbawionym dawnej świetności. Zobacz meble, którym Nizio Interior podarował drugie życie.

Nizio Interior, czyli stare meble w nowej formie

Starym fotelom pochodzącym z warszawskiego teatru nadano nowy, oryginalny charakter.

Fot: materiały prasowe

Wszystkie projekty powstałe pod marką Nizio Interior tworzone są zgodnie z ideą 3xR: recycle, reuse, remake. Celem jest nadanie starym przedmiotom nowego znaczenia, nadając im tym samym nowy kształt, zastosowanie, a przede wszystkim nowe życie.

Nizio Interior – składowe marki

Nizio Interior to nowa marka na rynku wnętrzarskim będąca wynikiem połączenia czterech elementów: dotychczasowej działalności architektonicznej twórcy marki Nizio Interior – Mirosława Nizio; fascynacji nadawaniem nowej funkcji przedmiotom, które straciły dawną świetność; rodzinnej tradycji (Mirosław Nizio pochodzi z rodziny stolarzy), a także genius loci zabytkowej kamienicy na warszawskiej Pradze, w której znajduje się siedziba Nizio Interior.

Twórcza działalność Nizio Interior

Nizio Interior przywraca dawną świetność przedmiotom nadając im nowe funkcje i kształty. Jednym z przykładów działalności nowej marki wnętrzarskiej są stare fotele z jednego z warszawskich teatrów. Stary mebel zyskał nowy, oryginalny charakter, poprzez odnowienie drewna, a także nowe obicie z ekologicznej tkaniny. Do obić niektórych modeli wykorzystano duńską wełną. Inne, wykorzystujące mieszankę nowozelandzkiej wełny i poliamidu to siedziska bardziej odporne na ścieranie. Nowe fotele projektu Mirosława Nizio zyskały świeży wygląd dzięki renowacji drewna oraz wyrazistej barwie. Meble zostały poddane zabiegom olejowania i lakierowania, które sprawią, że będą się one starzały w naturalny sposób.

Innym przykładem są tradycyjne stoły stolarskie. Poprzez dodanie nowoczesnych elementów i odnowienie konstrukcji Mirosław Nizio nadał im drugie życie. Szklany blat wysłużonego stołu stolarskiego stanowi kontrast dla masywnej drewnianej konstrukcji. Powstały w ten sposób mebel o zupełnie nowym kształcie i znaczeniu doskonale wpasuje się zarówno we wnętrza o charakterze industrialnym, jak i w minimalistyczne przestrzenie.

Do wykonania stołu według projektu Michała Płoskiego wykorzystano natomiast metalowe zapięcia do nart. W tym przypadku znalazły one zastosowanie jako elementy konstrukcji przytrzymujące szklaną półkę. Wykorzystanie klasycznych materiałów, czyli sklejki, szkła oraz metalu, a także wysokość stołu i jego kształt sprawiają, że z powodzeniem znajdzie on zastosowanie jako ława kawowa.

Unikat na życzenie

Meble tworzone przez projektantów pod marką Nizio Interior, w skład których wchodzą także młodzi polscy designerzy, powstają w krótkich seriach. Wiele projektów nowej marki stanowi swego rodzaju unikaty. Część z nich modyfikowana jest zgodnie z życzeniem klienta i wykonywana na indywidualne zamówienie.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 4.11.2013 15:43

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.