Design
DESIGN

Nowe meble IKEA. Wiosna 2016

 • Komentarze

Nowe meble IKEA. Nowości kwiecień 2016

Leżanka Fyresdal. Nowe meble z kolekcji IKEA, kwiecień 2016

Fot: Ikea - materiały prasowe
 • Nowe meble IKEA. Nowości kwiecień 2016
 • Łózko Kopardal, IKEA
 • Łóżko Nesttun. IKEA 2016
 • Łóżeczko dziecięce Fliting
 • Drewniane meble dla dzieci z serii Flisat
 • Biurko dziecięce Flisat
 • Domek dla lalek. Bryła zabawki może zmienić się w półkę

IKEA w kwietniu 2016 proponuje nowości głównie w dziale tekstyliów, ale w ofercie znalazło się też kilka nowych modeli mebli

Nowości IKEA 2016

Meble z sieci IKEA kupowane są często jako wyposażenie małych mieszkań ze względu na proste, praktyczne formy. W ten nurt wpisuje się także nowa leżanka Fyresdal. Złożona ma szerokość 88 i długość 207 centymetrów, a po rozłożeniu zmienia się w podwójne łóżko. Solidna metalowa rama jest proszkowo lakierowana na czarny kolor.
Wśród nowych mebli jest zresztą więcej metalowych łóżek. Fyresdal ma prostą, uniwersalną formę. Tradycyjne w kształcie łóżko Kopardal ma wymiary 172x211 centymetrów. Nieco mniejsze (166x207 cm) białe łóżko Nesttun ma zagłówek z rzadkiej metalowej siatki. W intencji projektantów diagonalna siatka ma służyć jako szkielet, na którym użytkownicy montować będą poduszki, albo dekoracje z wstążek czy tkaniny. Mebel nadaje się jako element aranżacji wnętrz pokoju nastolatki.
Dla małych dzieci przeznaczone jest łóżeczko Flitig ze szkieletem z drewna bukowego i niebieskiej tekstylnej siateczki zamiast tradycyjnych szczebelków.

Meble dla dzieci

W nowej ofercie IKEA znalazło się też sporo produktów dla dzieci, w tym seria Flisat. Składa się ona z zestawu mebli, pojemników i schowków dla małych użytkowników w wieku 3-12 lat. Jedna z zalet serii ma być jej uniwersalność. Dzięki regulacji wysokość mebli zmienia się, więc mogą ich używać większe i mniejsze dzieci. Projektanci zachęcają też do powtórnego wykorzystania obiektów w nowej funkcji. Tak np. domek dla lalek po powieszeniu na ścianie ma się zmienić w szafkę na drobiazgi, a wózek w pojemnik do przechowywania zabawek. Wszystkie meble wykonane są z drewna sosnowego, materiału taniego, a  odpornego na uszkodzenia – rysy nie rzucają się na nim w oczy. Mebelki trudno nazwać „designerskimi” w potocznym sensie, nie epatują efektownymi rozwiązaniami. To raczej proste, trwałe składaki, dość surowe w formie. Przypominają pierwsze meble IKEA sprzed lat. W podstawowej wersji mają naturalny wygląd, można je łatwo pomalować, dostosowując do kolorystyki pokoju dziecięcego.

przeczytaj rowniez
Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 4.04.2016 14:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.