archirama.pl

Nowe meble IKEA. Wiosna 2016

IKEA w kwietniu 2016 proponuje nowości głównie w dziale tekstyliów, ale w ofercie znalazło się też kilka nowych modeli mebli

Nowe meble IKEA. Nowości kwiecień 2016

Leżanka Fyresdal. Nowe meble z kolekcji IKEA, kwiecień 2016

Fot: Ikea - materiały prasowe

Nowości IKEA 2016

Meble z sieci IKEA kupowane są często jako wyposażenie małych mieszkań ze względu na proste, praktyczne formy. W ten nurt wpisuje się także nowa leżanka Fyresdal. Złożona ma szerokość 88 i długość 207 centymetrów, a po rozłożeniu zmienia się w podwójne łóżko. Solidna metalowa rama jest proszkowo lakierowana na czarny kolor.
Wśród nowych mebli jest zresztą więcej metalowych łóżek. Fyresdal ma prostą, uniwersalną formę. Tradycyjne w kształcie łóżko Kopardal ma wymiary 172x211 centymetrów. Nieco mniejsze (166x207 cm) białe łóżko Nesttun ma zagłówek z rzadkiej metalowej siatki. W intencji projektantów diagonalna siatka ma służyć jako szkielet, na którym użytkownicy montować będą poduszki, albo dekoracje z wstążek czy tkaniny. Mebel nadaje się jako element aranżacji wnętrz pokoju nastolatki.
Dla małych dzieci przeznaczone jest łóżeczko Flitig ze szkieletem z drewna bukowego i niebieskiej tekstylnej siateczki zamiast tradycyjnych szczebelków.

Meble dla dzieci

W nowej ofercie IKEA znalazło się też sporo produktów dla dzieci, w tym seria Flisat. Składa się ona z zestawu mebli, pojemników i schowków dla małych użytkowników w wieku 3-12 lat. Jedna z zalet serii ma być jej uniwersalność. Dzięki regulacji wysokość mebli zmienia się, więc mogą ich używać większe i mniejsze dzieci. Projektanci zachęcają też do powtórnego wykorzystania obiektów w nowej funkcji. Tak np. domek dla lalek po powieszeniu na ścianie ma się zmienić w szafkę na drobiazgi, a wózek w pojemnik do przechowywania zabawek. Wszystkie meble wykonane są z drewna sosnowego, materiału taniego, a  odpornego na uszkodzenia – rysy nie rzucają się na nim w oczy. Mebelki trudno nazwać „designerskimi” w potocznym sensie, nie epatują efektownymi rozwiązaniami. To raczej proste, trwałe składaki, dość surowe w formie. Przypominają pierwsze meble IKEA sprzed lat. W podstawowej wersji mają naturalny wygląd, można je łatwo pomalować, dostosowując do kolorystyki pokoju dziecięcego.

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 4.04.2016 14:12

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.