Design
DESIGN

Nowy produkt IKEA. Konkurs dla projektantów

  • Komentarze

Konkurs IKEA: zaprojektuj nowy produkt

Nie tylko meble - IKEA  zaprasza do udziału w konkursie „Produkt jakiego jeszcze nie było”

Fot: Ikea - materiały prasowe

Design w stylu skandynawskim, architektura wnętrz pokoju albo proces zakupowy – IKEA ogłosiła trzy konkursy dla młodych projektantów

Pomysł w stylu skandynawskim  

W konkursie „Produkt jakiego jeszcze nie było” firma IKEA zaprojektuje, wyprodukuje, a następnie wprowadzi do sprzedaży przedmiot sygnowany nazwiskiem laureata. W konkursie mogą brać udział studenci zajmujący się dowolną dziedziną. Organizator konkursu nie ogranicza dostępu tylko do kręgu kierunków projektowych, bo oceniane będą koncepcje, dobre pomysły, nie zaś gotowe do wdrożenia projekty. Praca konkursowa nie musi być zaprojektowana z myślą o wszystkich klientach szwedzkiego koncernu, wystarczy precyzyjne określenie grupy docelowej. Elementami zgłoszenia powinny być pomysł z dokładną argumentacją, nazwa dla produktu oraz prognoza sprzedaży.

Poza okazją do wprowadzenia własnego pomysłu w życie nagrodą jest 10 tys. zł a także możliwość odbycia stażu w dziale sprzedaży i udziału w procesie produkcji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem stycznia 2016.
Produktem, jakiego nie było może być mebel, drobny gadżet, element wyposażenia kuchni czy salonu. Ale w ramach programu „Studenckie metody” IKEA można też przygotować projekty o nieco innym charakterze.  Studenci szkół artystycznych zajmujący się architekturą wnętrz zaproszeni są do zaprojektowania pokoju dziennego dla całej rodziny.
W trzecim konkursie IKEA zadanie postawione przed uczestnikami polega na  zaprojektowaniu procesu zakupowego. Zgłoszenie powinno przedstawiać kolejne etapy podejmowania decyzji, od wyboru do zakupu. Produkt, którego sprzedaż ma być usprawniona to materac Zgłoszenia do wszystkich trzech konkursów można nadsyłać do 31 stycznia 2016.
Więcej informacji o wszystkich trzech konkursach
www.studenckiemetody.pl


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.