Design
DESIGN

OKK! design. Dziesiąta edycja

 • Komentarze

OKK! design. Dziesiąta edycja

W dziesiątej edycji OKK! design uczestniczyło ok. 200 gości

Fot: materiały prasowe OKK! Design

Zakończyła się dziesiąta edycja OKK! design. W przestrzeni Mysia 3 w Warszawie po raz kolejni spotkali się projektanci i osoby zainteresowane wzornictwem

Jesienne spotkanie odbyło się pod hasłem Dobre dziś – lepsze jutro. Ten otwarty tytuł wskazuje na otwartą formułę dziesiątego, jubileuszowego spotkania. Rzeczywiście, podczas wydarzenia spotkały się osoby zajmujące się różnymi dziedzinami wzornictwa i wieloma jego aspektami, od projektantów po komentujących nowości blogerów i vlogerów. Spotkanie rozpoczęła Olga Kisiel-Konopka, pomysłodawczyni cyklu spotkań OKK! design i właścicielka agencji PR – OKK!

Stałym gościem wydarzeń był Robert Majkut. Projektant przygotował wykład Suprematyzm, Kalifornia i inne efekty świetlne. Punktem wyjścia była prezentacja najnowszego konceptu moskiewskiego Kina Mori Cinema-IMAX w kontekście odpowiedzialnego designu. Daniel Welfel, specjalista od nowych technologii pokazał z kolei wirtualną rzeczywistość, która doskonale sprawdza się w projektowaniu wnętrz. Goście mogli się osobiście o tym przekonać, zakładając specjalne gogle.

O rozwijającej się bujnie blogosferze wnętrzarskiej opowiadała Ula Michalak autorka bloga Interiorsdesignblog.com oraz pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich. Teorię projektowania oświetlenia we wnętrzu z aspektami jej praktycznego zastosowania omówił Miłosz Kowalski, architekt, wieloletni wykładowca na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej oraz w Szkoleniowej Placówce Oświatowej Creator.

Natomiast o tym w jaki sposób osiągnąć komfort akustyczny we wnętrzach opowiadał przedstawiciel EVERSPACE i BEJOT - Marcin Zastawnik, specjalista ds. akustyki w firmie ProperSound, członek Polskiego Towarzystwa Akustycznego, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki oraz członek Laboratorium Akustyki Technicznej na AGH w Krakowie. Agnieszka Kowalska-Maksym – architekt, kierownik działu Design w firmie Tremend świadczącej usługi projektowe oraz wsparcie w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego tłumaczyła niuanse różnorodności w hotelach ekonomicznych.

I wreszcie Anna Grużewska – wieloletnia dziennikarka wnętrzarska, obecnie zastępczyni redaktora naczelnego czasopisma „Czas na wnętrze” podpowiadała projektantom w jaki sposób skutecznie promować swoje projekty i jak najlepiej zaistnieć w mediach wnętrzarskich.
OKK! design to cykl spotkań z dobrym wzornictwem, które już od lat przyciąga architektów, projektantów wnętrz, a także licznych przedstawicieli branży związanej z wyposażeniem i dekoracją wnętrz.


przeczytaj rowniez
 • Branża okiem ekspertów na na OKK! design
  Branża okiem ekspertów na na OKK! design

  Podczas nadchodzącej, 14. edycji OKK! design, tradycyjnie, nie zabraknie rozmów o tym, co najważniejsze we wzornictwie i architekturze. Tym razem odbędą się aż trzy panele dyskusyjne, dotyczące najważniejszych zagadnień branży – wnętrz, wzornictwa oraz nowych technologii i przestrzeni komercyjnych. więcej

 • W świecie designu warto uczestniczyć osobiście
  W świecie designu warto uczestniczyć osobiście

  Wywiad z Olgą Kisiel-Konopką – organizatorką spotkań z dobrym wzornictwem – OKK! design. więcej

 • Polskie wzornictwo na Tokio Design Week
  Polskie wzornictwo na Tokio Design Week

  Wystawa Elements z projektami Grynasz Studio promuje polskie wzornictwo w Japonii. Odważnie więcej

 • Jubileusz OKK! design
  Jubileusz OKK! design

  Pod hasłem DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO odbędzie się 10. OKK! design. Spotkanie zaplanowane na 16 listopada 2016 będzie okazją do zapoznania się z trendami w designie, podsumowań osiągnięć mijającego roku oraz przyjrzenia się przyszłości wzornictwa i projektowania więcej

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe OKK! Design
Data publikacji: 24.11.2016 12:30
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.