archirama.pl

Philippe Starck i jego przezroczysta bateria umywalkowa

Gwiazda współczesnego designu, Philippe Starck, znany jest jako projektant przezroczystego krzesła Ghost. Tym razem dodał do kolekcji szklaną baterię umywalkową Axor Starck V. FILM

Philippe Starck, bateria umywalkowa Axor Starck V, chrom

Współczesny design w kuchni. Bateria umywalkowa Axor Starck V. Bryła baterii została częsciowo wykonana ze szkła kryształowego, przez które widać wir wody wewnątrz

Fot: KZ, Uli Maier - Axor / Hansgrohe SE

Nowa, przezroczysta bateria marki Axor (firma Hansgrohe), czyli Axor Starck V, zaprojektowana została we współpracy ze znanym designerem. Philippe Starck firmuje swoim nazwiskiem baterię, która po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana została podczas Milano Design Week 2014.

Bryłę wyróżnia materiał, z kltórego została wykonana. Przezroczyste szkło kryształowe pozwala oglądać formujący się wewnątrz wodny wir.

Zjawisko wiru zajmowało mojego ojca, Klausa Grohe wiele lat -  wspomina Philippe Grohe, prezes marki Axor - Jego intuicyjne przekonanie, że woda może być w sposób widoczny wynoszona na zewnątrz poprzez wir było punktem wyjścia do pracy nad Axor Starck V.

Lśniąca nowością bateria wyróżnia się na tle metalowych kranów i kurków. Można się obawiać, czy efektu nie zepsuje osadzający się na szkle kamień, ale producent zapewnia, że taki problem się nie pojawi. Szklana wylewka jest otwarta, obrotowa i wyciągalna, można ją wyjąć i umyć w zmywarce.
Korpus może być wykończony w kolorze chromu lub bieli, w ofercie producenta dostępne jest łącznie dwanaście standardowych powłok wykończeniowych. Koszt baterii to ok. 1000 dolarów.

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: KZ, Uli Maier - Axor / Hansgrohe SE
Data publikacji: 16.06.2014 12:17

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.