Design
DESIGN

Piłeczki w konkursie dla projektantów

  • Komentarze

Dupont Underground,  miejsce instalacji

Dupont Underground

Fot: www.re-ball.org/resources

Co można zrobić z plastikowej kulki? A właściwie, przeszło 650 000 kulek? Organizatorzy konkursu Re-Ball! zachęcają do nadsyłania projektów     

Re-Ball! to międzynarodowy otwarty konkurs na projekt instalacji artystycznej. Głównym materiałem, którym dysponować mają uczestnicy konkursu są niewielkie, mierzące ok. 7 cm średnicy kulki z białego, półprzezroczystego tworzywa.  Instalacja składająca się z ok. 650 0000 takich piłeczek ma zostać zrealizowana w przestrzeni Dupont Underground, nieużywanej podziemnej stacji pod ulicami Waszyngtonu. Na instalację przeznaczono 1400 m kw,  kilkanaście procent powierzchni całego kompleksu.  Według organizatorów konkursu, projekt powinien być przemyślany, prowokacyjny, dowcipny, bezpieczny, możliwy do wykonania przy ograniczonym budżecie i czasie. W dodatku instalacja ma być dla zwiedzających nowym, inspirującym doświadczeniem.  Ze względu na specyfikę podziemnego wnętrza maksymalna liczba osób przebywających jednocześnie we wnętrzu Dupont Underground ustalona została na 99, moźe być zmniejszona, jeśli taką konieczność wskażą autorzy pracy.   W konkursie Re-Ball! mogą uczestniczyć artyści, architekci, projektanci profesjonalni ale też osoby zainteresowane tematem, lecz nie dysponujące zawodowym przygotowaniem.  

Terminy i nagrody
4 marca 2016 – termin nadsyłania zgłoszeń
15 marca 2016 – ogłoszenie wyników konkursu
29 kwietnia 2016 – otwarcie instalacji dla publiczności  

Nagroda dla zwycięzców to 3500$ oraz fundusze na pokrycie kosztów podróży i pobytu w związku z przygotowaniem instalacji.  
Wicej informacji www.re-ball.org 

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: www.re-ball.org/resources
Data publikacji: 5.02.2016 12:02
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.