Design
DESIGN
Konkurs na koncepcję wystawy

Plac Europejski w Warszawie czeka na projekt wystawy w przestrzeni publicznej – rozpoczął się konkurs

  • Komentarze

Pawilony Art Walk

Pawilony Art Walk stanęły na pl. Europejskim, który jest częścią kompleksu Warsaw Spire

Fot: Informacja prasowa - Partner of Promotion

Plac Europejski to przestrzeń publiczna, która ma odpowiadać potrzebom mieszkańców. Powstała więc kolejna inicjatywa: otwarty konkurs „Art Walk Open Call 2017”, organizowany przez Fundację „Sztuka w Mieście”. Swoje koncepcje konkursowe można zgłaszać od 22 marca 2017.

Plac Europejski to wyjątkowa przestrzeń do prezentacji sztuki

57-metrowy pasaż wystawienniczy, składający się z 20 witryn wystawowych funkcjonuje w ramach przestrzeni placu Europejskiego przy Warsaw Spire w Warszawie.

W ramach „Art Walk Open Call 2017” artyści, kuratorzy i wszyscy zainteresowani tematyką kulturalną, mogą przedstawić własną koncepcję niepublikowanej wcześniej wystawy. Co ciekawe, w koncepcji wystawy można wykorzystać dynamiczną iluminację umieszczoną na fasadzie wieżowca Warsaw Spire oraz przestrzeń placu Europejskiego.

Art Walk na Placu Europejskim czeka na ciekawe pomysły wystaw

Pomysły oceniane będą przez jury złożone z członków rady Art Walk i Fundacji „Sztuka w mieście” oraz przedstawicieli Ghelamco Poland. Pod uwagę brana będzie atrakcyjność i oryginalność pomysłu, dostosowanie się do charakteru miejsca oraz realność przyjętych rozwiązań. Najlepsza koncepcja zostanie wystawiona w galerii Art Walk pod koniec roku.

Terminy konkursu na koncepcję wystawy na placu Europejskim

Prace konkursowe przysyłać można lub dostarczyć osobiście do 17 maja 2017 r. na adres Ghelamco Poland, Plac Europejski 1, 00-844 Warszawa, z dopiskiem “Art Walk Open Call 2017”. Wyniki zostaną ogłoszone 26 maja. Szczegółowe informacje na temat konkursu, a także jego regulamin dostępne są na stronie Galerii Art Walk, także na stronie Fundacji Sztuka w Mieście.

przeczytaj rowniez
Autor: materiały prasowe
Zdjęcia: Informacja prasowa - Partner of Promotion
Data publikacji: 22.03.2017 11:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.