Design
DESIGN

Polski design i architektura wnętrz w Kolonii

  • Komentarze

Polski design w Kolonii. Spirit of Poland

PETIT, Marek Cecuła, Modus Design 

Fot: Sebastian Zimmer, materiały prasowe Culture.pl
  • Polski design w Kolonii. Spirit of Poland
  • The Spirit of Poland, Malafor

Kolejna edycja wystawy The Spirit of Poland, tym razem na targach designu imm cologne

Imm cologne to jedne z najważniejszych europejskich targów wnętrzarskich. Każdego roku w Kolonii przeszło 1500 wystawców prezentuje nowości z dziedziny architektury wnętrz, przede wszystkim mebli, lamp i elementów wyposażenia. Tegoroczne targi są otwarte dla zwiedzających od 19 do 25 stycznia 2015. Poza nowościami z oferty wielkich producentów zobaczyć będzie można prace młodych projektantów, w tym laureatów Interiors Innovation Award.

Spirit of Poland

Goście odwiedzający w 2015 roku inn cologne, będą mieli okazję spotkać się z polskim designem. Jedną z ekspozycji będzie The Spirit of Poland, wystawa realizowana w ramach programu promocji polskiego designu na świecie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Culture.pl we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie. Instytut działa od 1993 roku na zachodzie Niemiec, dotąd zrealizował ponad dwa tysiące projektów z różnych dziedzin, a jego celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy artystami, naukowcami i przedsiębiorcami różnych pokoleń z Polski i Niemiec.
W Kolonii zobaczyć będzie można produkty takich marek, jak ĆMIELÓW DESIGN STUDIO, KAFTI, KOSMOS PROJECT, MALAFOR.  

Cykl The Spirit of Poland rozpoczął się od prezentacji w trakcie Tokyo Designers Week 2010, kolejne edycje miały miejsce na 100% Design w Londynie oraz Tokyo Designers Week, wreszcie DW! São Paulo Design Weekend 2013 oraz 2014.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Culture.pl, The Spirit of Poland 2015, materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014, Sebastian Zimmer, materiały prasowe Culture.pl
Data publikacji: 14.01.2015 13:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.