archirama.pl

Polski design i architektura wnętrz w Kolonii

Kolejna edycja wystawy The Spirit of Poland, tym razem na targach designu imm cologne

Polski design w Kolonii. Spirit of Poland

PETIT, Marek Cecuła, Modus Design 

Fot: Sebastian Zimmer, materiały prasowe Culture.pl

Imm cologne to jedne z najważniejszych europejskich targów wnętrzarskich. Każdego roku w Kolonii przeszło 1500 wystawców prezentuje nowości z dziedziny architektury wnętrz, przede wszystkim mebli, lamp i elementów wyposażenia. Tegoroczne targi są otwarte dla zwiedzających od 19 do 25 stycznia 2015. Poza nowościami z oferty wielkich producentów zobaczyć będzie można prace młodych projektantów, w tym laureatów Interiors Innovation Award.

Spirit of Poland

Goście odwiedzający w 2015 roku inn cologne, będą mieli okazję spotkać się z polskim designem. Jedną z ekspozycji będzie The Spirit of Poland, wystawa realizowana w ramach programu promocji polskiego designu na świecie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Culture.pl we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie. Instytut działa od 1993 roku na zachodzie Niemiec, dotąd zrealizował ponad dwa tysiące projektów z różnych dziedzin, a jego celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy artystami, naukowcami i przedsiębiorcami różnych pokoleń z Polski i Niemiec.
W Kolonii zobaczyć będzie można produkty takich marek, jak ĆMIELÓW DESIGN STUDIO, KAFTI, KOSMOS PROJECT, MALAFOR.  

Cykl The Spirit of Poland rozpoczął się od prezentacji w trakcie Tokyo Designers Week 2010, kolejne edycje miały miejsce na 100% Design w Londynie oraz Tokyo Designers Week, wreszcie DW! São Paulo Design Weekend 2013 oraz 2014.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Culture.pl, The Spirit of Poland 2015, materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014, Sebastian Zimmer, materiały prasowe Culture.pl
Data publikacji: 14.01.2015 13:15

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.