archirama.pl

Polski design, który cieszy oko i… kieszeń producentów. Top Design Award 2012

Dobry design zachwycający formą i funkcjonalnością to nie wszystko. Liczy się też sukces komercyjny. Właśnie taki polski design – produkty wyróżniające się jakością, ale również chętnie kupowane – zostały nominowane do prestiżowej nagrody Top Design Award 2012. Prezentujemy najlepszy przedmioty!

Produkt nominowany do Top Design Award 2012

Produkt nominowany do Top Design Award 2012: wykonany w technologii „lany marmur” zestaw wanna i umywalka ALICE / producent: Marmorin

Fot: materiały prasowe

Arena Design, tym różni się od innych wydarzeń poświęconych wzornictwu i dizajnowi, że kładzie spory nacisk na biznesowy aspekt prezentowanych przedmiotów i produktów. Top Design Award – to konkurs premiujący nie tylko najlepszy polski design, ale też taki, który odnosi sukces komercyjny.

Właśnie produkty o nowoczesnej linii wzorniczej z twardym biznesowym charakterem zostały nominowane do tej prestiżowej nagrody.

Konkurs: Top Design Award 2012

Nominowano 17 produktów, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie Top Design w czasie poznańskiego najważniejszego wydarzenia wzorniczego – Arena Design 2012.

Spośród nominowanych produktów jury pod przewodnictwem francuskiego projektanta François Azambourga wybierze w dniu 5 marca zwycięzców konkursu. Są to produkty wyróżniające się projektowo, łączące interesującą formę oraz innowacyjność materiałową z funkcjonalnością i korzystnym oddziaływaniem na środowisko.

Arena Design 2012

Polski design i wzornictwo mają swoje święto co roku w Poznaniu. W dniach 5 – 8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Arena Design 2012. Jak zwykle zapowiada się na ciekawe wydarzenie nie tylko dla projektantów i producentów, ale również dla wszystkich entuzjastów designu.

Celem Arena Design od początku jego istnienia jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Podczas Arena Design błyszczą projektanci i ich projekty, które mają wabić świat biznesu.

Arena Design – wzornictwo zrównoważone

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia arena DESIGN jest sustainable design – wzornictwo zrównoważone. Różnorodne podejścia do tej tematyki będzie można poznać podczas warsztatów i wykładów.

Innowacje technologiczne wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju konstytuują sposób projektowania gościa specjalnego Arena Design, François Azambourga. Francuski projektant słynie z ogromnej materiałowej inwencji, prowadzącej do ograniczenia zarówno kosztów produkcji jak i dystrybucji mebli. Podczas wydarzenia Arena Design będzie można zapoznać się z pomysłami François Azambourga i posłuchać jego wykładu.

 

Czytaj też: Polskie Oscary dizajnu rozdane! Konkurs Dobry Wzór 2011

Źródło: materiały prasowe
Autor: TM
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.02.2012 15:25

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.