Design
DESIGN
Wystawy MyBath i JustLight w Mediolanie

Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu

  • Komentarze

Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu

Kolekcja oświetlenia JustLight. Lampa Quite Stare Piotra Zylińskiego i Marcina Krakowskiego to jeden ze zwycięzkich projektów w konkursie, zorganizowanym przez firmę Dupont Corian oraz Krause Innowacje Budowlane. Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodną grę światła i cienia.

Fot: materiały prasowe
  • Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu
  • Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu
  • Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu

Targi designu w Mediolanie. Wystawy MyBath i JustLight pojawią się we wrześniu w Corian Design Studio w Mediolanie. Kolekcje ukazują nowoczesne spojrzenie na obiekty łazienkowe i oświetleniowe. Obie powstały na bazie plastycznego materiału DuPont Corian.

Polski design na targach w Mediolanie. W Corian Design Studio w Mediolanie zostaną zaprezentowane dwie wystawy polskich projektantów - JustLight i MyBath. Pierwsza z nich to wystawa projektów oświetleniowych. Składają się na nią koncepcje wybrane z pomysłów zgłoszonych do konkursu, zorganizowanego przez firmę Dupont Corian oraz Krause Innowacje Budowlane. Wystawa MyBath natomiast to kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych, zaprojektowanych przez doświadczone i znane na świecie studia projektowe. Uroczyste otwarcie wystaw w Mediolanie rusza już 18 września.

Polski design w Mediolanie. Wystawa oświetlenia JustLight w Mediolanie

Targi w Mediolanie: obiekty oświetleniowe kolekcji JustLight zostały wybrane w konkursie dla młodych projektantów w 2012 roku. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych i najbardziej designerskich projektów, wykonanych z materiału DuPont Corian. Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodną grę światła i cienia. Część projektantów inspiracje czerpała ze świata natury, inni zaś skupili się na minimalizmie. Nie zabrakło także i takich projektantów, którzy do zbudowania kolekcji czterech lamp, wykorzystali pospolity kształt kartki papieru.

Design. Projekty polskich designerów w Mediolanie

Design w Mediolanie. Zwycięzcami konkursu są Michał Bartnicki za projekt Bathocyroe, Marta Stanisz za kolekcję Enko, Justyna Pikulska i Łukasz Klimczak za projekt Bionic, Natalia Kitamikado za projekt Feuille, Piotr Zyliński i Marcin Krakowski za lampę Quite Stare, Katarzyna Jakubowska i Tomasz Orzechowki za projekt lamp Medulla. Firma Krause Innowacje Budowlane, która jest jednym z organizatorów konkursu zajmie się produkcją zwycięskich kolekcji.

Polski design w Mediolanie. Wystawa projektów łazienkowych MyBath

Wystawa kolekcji MyBath, która we wrześniu zawita do Mediolanu to unikalna kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych. Zawiera różne projekty znanych polskich designerów, które odpowiadają nowoczesnej architekturze wnętrza i potrzebom użytkowników. W projektach łazienkowych przeważa przede wszystkim prostota i elegancja. Z łatwością można odnaleźć w nich ponadczasowy styl art deco i elementy kubizmu.  Projektanci wykorzystali także asymetryczne linie, ostre kąty i formy przeniesione wprost z natury. W kolekcji MyBath znalazły się umywalki, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet podświetlane płytki ścienne. Meble i akcesoria łazienkowe zaprojektowały znane pracownie projektowe, tj. Wierszyłłowski i Projektanci, Grupa Żoliborz, Serafinart, Massive Design, Cooperativa Studio, BO Studio, Beza Projekt, Ars Visual Studio. Produkcją kolekcji MyBath zajmie się firma Acrea.

Polski design w Mediolanie

Wystawy MyBath i JustLight będą prezentowane w Corian Design Studio w Mediolanie od 18 września 2013 roku do 14 marca 2014 roku. Wszystkie projekty oświetleniowe i łazienkowe powstały na bazie wciąż ewoluującego materiału DuPont Corian. Kolekcje lamp, jak i wszystkie elementy wystawy łazienkowej będą dostępne w sprzedaży w ekskluzywnych salonach na terenie Polski.

przeczytaj rowniez
Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.08.2013 13:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.