archirama.pl

Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu

Targi designu w Mediolanie. Wystawy MyBath i JustLight pojawią się we wrześniu w Corian Design Studio w Mediolanie. Kolekcje ukazują nowoczesne spojrzenie na obiekty łazienkowe i oświetleniowe. Obie powstały na bazie plastycznego materiału DuPont Corian.

Polski design w Mediolanie. Kolekcje MyBath i JustLight w Mediolanie. Zobaczcie dwie polskie wystawy, które zostaną zaprezentowane w stolicy designu

Kolekcja oświetlenia JustLight. Lampa Quite Stare Piotra Zylińskiego i Marcina Krakowskiego to jeden ze zwycięzkich projektów w konkursie, zorganizowanym przez firmę Dupont Corian oraz Krause Innowacje Budowlane. Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodną grę światła i cienia.

Fot: materiały prasowe

Polski design na targach w Mediolanie. W Corian Design Studio w Mediolanie zostaną zaprezentowane dwie wystawy polskich projektantów - JustLight i MyBath. Pierwsza z nich to wystawa projektów oświetleniowych. Składają się na nią koncepcje wybrane z pomysłów zgłoszonych do konkursu, zorganizowanego przez firmę Dupont Corian oraz Krause Innowacje Budowlane. Wystawa MyBath natomiast to kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych, zaprojektowanych przez doświadczone i znane na świecie studia projektowe. Uroczyste otwarcie wystaw w Mediolanie rusza już 18 września.

Polski design w Mediolanie. Wystawa oświetlenia JustLight w Mediolanie

Targi w Mediolanie: obiekty oświetleniowe kolekcji JustLight zostały wybrane w konkursie dla młodych projektantów w 2012 roku. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych i najbardziej designerskich projektów, wykonanych z materiału DuPont Corian. Uczestnicy konkursu zaprezentowali różnorodną grę światła i cienia. Część projektantów inspiracje czerpała ze świata natury, inni zaś skupili się na minimalizmie. Nie zabrakło także i takich projektantów, którzy do zbudowania kolekcji czterech lamp, wykorzystali pospolity kształt kartki papieru.

Design. Projekty polskich designerów w Mediolanie

Design w Mediolanie. Zwycięzcami konkursu są Michał Bartnicki za projekt Bathocyroe, Marta Stanisz za kolekcję Enko, Justyna Pikulska i Łukasz Klimczak za projekt Bionic, Natalia Kitamikado za projekt Feuille, Piotr Zyliński i Marcin Krakowski za lampę Quite Stare, Katarzyna Jakubowska i Tomasz Orzechowki za projekt lamp Medulla. Firma Krause Innowacje Budowlane, która jest jednym z organizatorów konkursu zajmie się produkcją zwycięskich kolekcji.

Polski design w Mediolanie. Wystawa projektów łazienkowych MyBath

Wystawa kolekcji MyBath, która we wrześniu zawita do Mediolanu to unikalna kolekcja mebli i akcesoriów łazienkowych. Zawiera różne projekty znanych polskich designerów, które odpowiadają nowoczesnej architekturze wnętrza i potrzebom użytkowników. W projektach łazienkowych przeważa przede wszystkim prostota i elegancja. Z łatwością można odnaleźć w nich ponadczasowy styl art deco i elementy kubizmu.  Projektanci wykorzystali także asymetryczne linie, ostre kąty i formy przeniesione wprost z natury. W kolekcji MyBath znalazły się umywalki, brodziki, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet podświetlane płytki ścienne. Meble i akcesoria łazienkowe zaprojektowały znane pracownie projektowe, tj. Wierszyłłowski i Projektanci, Grupa Żoliborz, Serafinart, Massive Design, Cooperativa Studio, BO Studio, Beza Projekt, Ars Visual Studio. Produkcją kolekcji MyBath zajmie się firma Acrea.

Polski design w Mediolanie

Wystawy MyBath i JustLight będą prezentowane w Corian Design Studio w Mediolanie od 18 września 2013 roku do 14 marca 2014 roku. Wszystkie projekty oświetleniowe i łazienkowe powstały na bazie wciąż ewoluującego materiału DuPont Corian. Kolekcje lamp, jak i wszystkie elementy wystawy łazienkowej będą dostępne w sprzedaży w ekskluzywnych salonach na terenie Polski.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.08.2013 13:33

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.