archirama.pl

Przed nami 8. edycja Łódź Design Festival - świat do naprawy

Jak co roku Łódź Design Festival budzi tych, którzy powoli zapadają w jesienno-zimowy sen. Już 9 października rozpocznie się 8. edycja jednego z najciekawszych imprez dotyczących wzornictwa przemysłowego, projektowania graficznego i wszystkiego co związane z polskim i zagranicznym designem. Wystaw i warsztatów dla początkujących projektantów nie sposób zliczyć. Wolne miejsca znikają jak świeże bułeczki, a więc entuzjaści designu – spieszcie się!

Pokaz kuchnii molekularnej podczas Łódź Design Festival 2013

Pokaz kuchnii molekularnej podczas Łódź Design Festival 2013

Design (won’t) save the world – jak to jest z tym wzornictwem?

Tegoroczna edycja słynnego festiwalu ŁDF potrwa od 9 do 19 października 2014. Hasłem przewodnim Łódź Design Festival 2014 są słowa Brave New World. Czy odważne projektowanie i nowoczesne wzornictwo przyczynia się do powstawania Nowego Wspaniałego Świata?

Odpowiedź na to pytanie skrywa się na łódzkim festiwalu. Do dyspozycji będziemy mieli liczne wystawy dizajnu oraz warsztaty dla projektantów i miłośników wzornictwa.

Swoją wizje hasła Brave New World przedstawią nam również światowi designerzy tacy jak: Daniel Charny, Charlie Koolhas, Grupa Projektowa Tabanda, Dennis Elbers i Sven Ehmann oraz Kolektyw pan Generator.

I tak na przykład Daniel Charny, kurator jednej z wystaw- BRAVE FIXED WORLD, zastanawia się nad rolą jaką we współczesnym świecie pełnić może szeroko rozumiane naprawianie:

Nasz dzisiejszy świat kształtowany jest przez niespotykany rozwój mechanizacji i produkcji masowej. Demokratyczny dostęp do dóbr oraz wyższa jakość życia, oferowana przez produkcję przemysłową, ma jednak swoją cenę. Wraz z obfitością tanich, powtarzalnych produktów, które obciążają środowisko naturalne, wielu ludzi straciło kontakt z doświadczeniem rodzącym się w procesie tworzenia i stoi dziś wobec ograniczonego wyboru, jakim jest kupienie czegoś nowego lub trwanie w zwykłej bierności. Nasz ‘Nowy Wspaniały Świat’ wymaga naprawy.
 
Program główny obejmuje aż 10 różnych wystaw ponad dwa razy więcej imprez towarzyszących, w tym coroczny konkurs i wystawa make me! oraz plebiscyt must have. Festiwal odbywac się będzie w dwóch ogromnych centrach festiwalowych - Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 oraz dawna Tkalnia Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250. Jest to  to niemal 10 000 m² designu! Warto więc zarezerwować sobie czas między 9 a 19 października,  by wziąć udział w święcie designu.

Szczegółowe informacje, plan wydarzeń, harmonogram i wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie festiwalu: www.lodzdesign.com

Milena Glinojecka

Data publikacji: 25.09.2014 13:16

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.