Design
DESIGN

Rewolucja w meblarstwie i aranżacji wnętrz? Nowa technologia projektowania mebli

  • Komentarze

Stolik FOLD - polerowana, gieta blacha odbija zarysy mebli

Stolik FOLD - polerowana, gieta blacha odbija zarysy mebli i wzór podłogi

Od dziś każdy może łatwo zaprojektować własne meble, dowolnie przekształcając ich bryły, a następnie, korzystając z tabletu albo telefonu komorkowego, sprawdzić jak będą wyglądały w danym wnętrzu. Polscy projektanci, którzy opracowali nową technologię, zwyciężyli w konkursie Launch Festival w San Francisco


Trzecia rewolucja przemysłowa?


Warszawski start-up CSTM jest jednym ze zwycięzców Launch Festival 2014, jednego z najważniejszych światowych wydarzeń poświęconych innowacjom. CSTM zdobyło nagrodę w kategorii Best Technical Achievement.
Projektanci proponują odejście od projektów masowych na rzecz indywidualnych, dostosowanych do konkretnego klienta. Aplikacja przygotowana przez CSTM opracowana została w taki sposób, by mogli z niej korzystać amatorzy. Celem było stworzenie intuicyjnego, łatwego w obsłudze narzędzia projektowego. Mebel można, przy pomocy technologii Augmented Reality, umieścić we własnym pokoju – oczywiście tylko na ekranie tabletu lub telefonu. Po złożeniu zamówienia, zaczyna się zautomatyzowany proces produkcji konkretnego egzemplarza. Wśród produktów CSTM są na razie regał IVY i stolik kawowy FOLD, wykonany z giętej blachy – przypomina trochę papierową rzeźbę origami.

Jeszcze w 2014 roku w ofercie pojawią się kolejne meble. Przedmioty te mogą być personalizowane – klient nie projektuje od początku całego przedmiotu, tylko modyfikuje podstawowy model tak, by najlepiej wpisywał się w wybraną aranżację wnętrza. Chętni mogą już zamawiać wybrany model na stronie www.cstm.pl

CSTM from CSTM on Vimeo.

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 5.03.2014 14:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.