archirama.pl

Rowerowy design – torba dla modnego rowerzysty

Rower to bardzo modny i wygodny pojazd. Coraz częściej używany w komunikacji miejskiej przekłada się także na design. Co chwilę powstają ciekawe i nietypowe projekty rowerów. Oprócz samych pojazdów, które przybierają coraz bardziej zadziwiające formy, we wzornictwie pojawiają się również przedmioty dotyczące rowerowego designu.  Przedstawiamy jeden z nich

Ciekawy design rowerowy - projekt toreb z odblaskiem autorstwa Julie Thissen  fot: Emile Kirsch

Ciekawy design rowerowy - projekt toreb z odblaskiem autorstwa Julie Thissen

fot: Emile Kirsch

Ciekawy projekt torby – design i bezpieczeństwo w ruchu ulicznym

Projektem, który zdobył ostatnio uznanie internautów w konkursie FUTURAMA jest kładka rowerowa na Moście Poniatowskiego w Warszawie - co świadczy o dużym zainteresowaniu tym środkiem lokomocji. Jeszcze kilka lat temu rower służył głównie do celów rekreacyjnych. Dziś jeździmy nim np. do pracy, a widok eleganckiego pana ubranego w garnitur i poruszającego się rowerem nikogo już nie zastanawia.

Gadżet dla rowerzysty

The Cyclist to seria torebek i plecaków opracowanych przez młodą designerkę o dwóch narodowościach – francuskiej i holenderskiej. Julie Thiessen zaprojektowała kolekcję toreb dla pewnej specyficznej grupy społecznej. W ostatnich latach grupa ta powiększa się z dnia na dzień we wszystkich krajach europejskich - mowa o rowerzystach.

Wszystkie trzy torby z kolekcji są połączeniem elegancji, funkcjonalizmu i bezpieczeństwa na drodze. Uszyte są ze skóry oraz podszewki tekstylnej i wyposażone w metalowe klamry oraz designerski wzór ze specjalnej, odblaskowej wstążki. W końcu nadszedł moment, kiedy rowerzyści nie muszą już paradować w kamizelkach odblaskowych by być zauważanymi w ruchu ulicznym.

Geometryczny wzór wykonany z odblaskowego materiału znajduje się na frontowej części każdego produktu. Torby zaprojektowane są tak aby pasowały do aktywnego i szybkiego trybu życia w mieście.

Jak można się domyślić produkt w trzech wersjach zaprojektowała osoba pasjonująca się jazdą na rowerze. Designerka znała potrzeby tej formy przemieszczenia się - co wykorzystała w procesie projektowania. Torby są nie tylko wygodne ale również eleganckie, a tkany detal decyduje o ich niepowtarzalnym stylu. Zobaczcie sami!

Milena Glinojecka

Data publikacji: 29.10.2014 13:17

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.