Design
DESIGN

Rusza nowy projekt dla miłośników dobrego oświetlenia pt. „Jasno o designie”. GALERIA

  • Komentarze

Rusza projekt pt. "Jasno o designie"

Rusza nowy projekt - prezentacja dobrego wzornictwa oświetleniowego pt. "Jasno o designie"

Fot: materiały prasowe Luminosfera
  • Projektowi pt. "Jasno o designie" towarzyszy wystawa prac czołowego duńskiego projektanta, Nicholai Wiig Hansena
  • Ulotka projektu pt. "Jasno o designie". Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dobrego wzornictwa oświetleniowego

„Jasno o designie” to nowy cykl spotkań, który ma na celu prezentację dobrego wzornictwa oświetleniowego. Cykliczne prelekcje, które rozpoczynają się 9 września 2014 roku, skupiać będą architektów, stylistów oraz media, a także wszystkich, którzy lubią dobre wzornictwo. GALERIA

Wzornictwo lamp w projekcie pt. „Jasno o designie”


Pierwsza i, moim zdaniem, najważniejsza informacja dotyczy tego, że spotkania w projekcie będą cykliczne. Pierwsze z nich zaczyna się już 9 września 2014 roku. Spotkania o nowoczesnym designie zostały zaplanowane jako około 100-minutowe prelekcje połączone z dyskusją. W dyskusji będą mogli uczestniczyć wszyscy goście, którzy przybędą do kreatywnego centrum oświetlenia Luminosfera, na ulicy Bakalarskiej 34, gdzie będzie odbywać się pierwsze spotkanie Architekci, zaproszeni do udziału w projekcie, opowiedzą o swojej pasji, planach, a także dokonaniach w projektowaniu. Warto dodać, że do wygłoszenia prelekcji i dyskusji zostali zaproszeni najbardziej uznani projektanci z całego świata.

Spotkanie 9 września

Pierwsze spotkanie na temat oświetleniowego wzornictwa będzie traktować o duńskim designie. Na każdym spotkaniu wystąpi gość specjalny; 9 września gwiazdą wieczoru będzie  czołowy duński projektant i designer - Nicholai Wiig Hansen, który jest znany z zamiłowania do proporcji i oszczędności detalu. Jak sam przyznaje, inspirację czerpie ze wszystkiego co go otacza, zwłaszcza ze świata sztuki, jedzenia i maszyn. Projektant łączy naturalne materiały z nowoczesnością wykonania, co wpisuje się w styl skandynawski. Wykonał on m.in. lampy HIVE z 2012 dla Normann Copenhagen i ICEFOX z 2013 dla Lightyears. Lampy te będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy prac oświetleniowych Nicholai Wiig Hansena, która będzie towarzyszyła spotkaniu w Luminosferze.

Partnerem spotkań jest firma Lightyears. Spotkanie będzie prowadziła i moderowała dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka sztuki i designu, absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Informacje dodatkowe:

Termin pierwszego spotkania poświęconego projektowaniu oświetlenia
9 września 2014, godz. 19.00
Luminosfera, ul. Bakalarska 34, Warszawa
Liczba miejsc ograniczona.
Wstęp wolny po wcześniejszym potwierdzeniu obecności.

Agnieszka Ochenkowska

przeczytaj rowniez
Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 25.08.2014 13:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.