Design
DESIGN

Rzeźbiarskie bryły czekoladek marki NENDO. Japoński minimalizm w słodkim wydaniu

  • Komentarze

Czekoladki od japońskiej grupy NENDO

Czekoladki od japońskiej grupy NENDO

Fot: NENDO

Japońska sztuka i architektura współczesna nie kończy się na projektowaniu ścian, mebli i lamp. Architekci i designerzy z pracowni NENDO stworzyli na przykład własną serię czekoladowych brył inspirowanych geometrią

Geometryczne kształty z czekolady

Ten kto już słyszał o japońsiej grupie designerów NENDO wie, że ich prace zaskakują, intrygują, zachwycają i wręcz porażają kreatywnym podejściem i świeżością pomysłów, przy jednoczesnym zastosowaniu prostych form.

Firma NENDO to jedna z pracowni multidyscyplinarnych, czyli takich, które potrafią wszystko – projektanci zajmują się tworzeniem architektury, wnętrz, oświetlenia, mebli, instalacji, grafiki, i zapewne wszystkiego innego co można sobie wyobrazić. Tym razem owocem ich pracy są niewielkie rzeźby z czekolady. Już na pierwszy rzut oka widać, że geometryczne kształty czekoladek zaprojektowane zostały przez designera –minimalistę.

Niezwykła seria czekoladek została stworzona przez NENDO z okazji zdobycia przez pracownię prestiżowej nagrody Designer of the Year na targach Maison & Obiet. Jedno z 400 limitowanych spudełek designerskich słodkości można było zdobyć na tegorocznej edycji targów w Paryżu, która odbyła się w dniach 23- 27 stycznia 2015.

Każde pudełko skrywa 9 sześciennych czekoladowych rzeźb. Poszczególnym czekoladkom przypisano nazwy, które określają (po japońsku) ich fakturę. A oto i one:

1 “tubu-tubu” - czekoladka przypominająca zlepek bąbelków
2. “sube-sube” z wygładzonymi brzegami i narożnikami
3. “zara-zara”  pokryta czekoladowym, geometrycznym granulatem
4. “toge-toge” najbardziej poszarpana z czekoladek, przypominająca koronę królewską
5. “goro-goro” czekoladka, którzą można skojarzyć z grą tetris
6. “fuwa-fuwa” „perforowana” czekoladka pełna okrągłych otworów
7. “poki-poki” czekoladowy, pusty sześcian – nasz faworyt ;)
8. “suka-suka” pełny sześcian z wyciętą, trójkątną formą
9. “zaku-zaku” czekoladka z cienkich, czekoladowych prętów tworzące kubik

Trzeba przyznać, że miło się patrzy na dzieło sztuki, gdy można sobie dodatkowo wyobrazić, jak słodko smakuje. Miejmy nadzieję, że to nie koniec cukierniczych projektów marki NENDO.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.